Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II-ligowe siatkarki rozpoczynają zmagania w sobotę i niedzielę

II-ligowe siatkarki rozpoczynają zmagania w sobotę i niedzielę

W najbliższą sobotę i niedzielę swoje rozgrywki zainaugurują siatkarki II ligi. Kto będzie cieszył się z awansu, a komu przyjdzie przełknąć gorycz porażki, o tym przekonamy się za kilka miesięcy. W niemal wszystkich grupach doszło do sporych zmian.

Grupa I

Do gry na szczeblu centralnym powróciła Gedania Gdańsk, obok niej znalazły się dwa-trzy inne zespoły, które zadebiutują na II-ligowym poziomie: WTS KDBS Bank Włocławek, Culmen Chełmno i UŻKPS Kościan. W grupie tej nie zobaczymy ekipy PSPS Chemik Police, która to drużyna zajęła miejsce wycofanego z I ligi zespołu z Małopolski – Ekstrimu Gorlice. O czołowe lokaty powinien powalczyć Orzeł Elbląg, który swoje zmagania zakończył w półfinale.Grupa II

Rywalizacja w tej grupie powinna być najbardziej wyrównana spośród wszystkich. Warto przypomnieć, że awans do I ligi z tej grupy uzyskała ekipa AZS-u Politechniki Śląskiej. W drugim zestawieniu mogły zagrać dwa opolskie zespołu, jednak z rozgrywek, ze względu na problemy finansowe, został wycofany SMS LO2 Opole. W tej grupie zagrają Częstochowianka Częstochowa, MKS Kalisz oraz Polonia Łaziska Górne, a także TKS Tychy, które uzyskały awans z III ligi. W tej grupie zagra 11 drużyn i niemal do samego końca rozgrywek zapowiadają się duże emocje.

Grupa III

Z tej grupy promocję do I ligi uzyskała Wisła Warszawa, która wygrała wszystkie mecze. W grupie trzeciej zagra spadkowicz z I ligi – drużyna Sparty Warszawa, ekipa skompletowała bardzo ciekawy skład. Już w pierwszym meczu warszawianki zmierzą się z drużyną z Podlasia – BAS-em Białystok. W białostockiej drużynie zagrają zawodniczki z ekstraklasową przeszłością i to ta drużyna obok ekipy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki jest uznawana za głównego kandydata do awansu do I ligi. W  grupie tej zadebiutują ekipy beniaminków: AZS UMCS Lublin, BAS Białystok oraz UKS Ósemka Siedlce.

Grupa IV

W tej grupie zdecydowanym faworytem do awansu jest drużyna WTS Solna Wieliczka. Ekipa ta została wzmocniona zawodniczkami z wycofanej ekipy Ekstrim Gorlice. W grupie tej nie zobaczymy już finalisty turnieju II-ligowego – Bronowianki Kraków. Wśród drużyn występujących w tej grupie namieszać inna ekipa spod Wawelu – AGH Kraków. Rywalizować też będą rezerwy SMS-u PZPS II Szczyrk oraz MCKiS-u Jaworzno (obie ekipy zostały przeniesione z grupy drugiej – przyp. red.) a także beniaminek Skawa Wadowice.

Drugoligowe zmagania zapowiadają się ciekawie, a jak nieraz pokazywało życie, faworyci nie zawsze spełniali pokładane w nich nadzieje. Przez najbliższych kilka miesięcy zawodniczki na drugoligowym froncie będą grały o osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. Kto będzie się cieszył z awansu, a kto będzie musiał pogodzić się z losem spadkowicza, o tym przekonamy się na przełomie kwietnia i maja 2016 roku

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved