Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Guidetti podał skład Holenderek na mistrzostwa Europy

Guidetti podał skład Holenderek na mistrzostwa Europy

fot. FIVB

Trener reprezentacji Holandii Giovanni Guidetti dokonał wyboru czternastoosobowej kadry, która weźmie udział w mistrzostwach Europy. Na ostatnim etapie przygotowań włoski szkoleniowiec zrezygnował z Nikole Koolhaas.

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy kobiet pozostały już tylko godziny, a to ostatni moment dla szkoleniowców poszczególnych drużyn na wyselekcjonowanie zawodniczek, które wezmą udział w zbliżającym się turnieju. Ostatecznego wyboru dokonał Giovanni Guidetti. Trener reprezentacji Holandii skreślił Nikole Koolhaas, chociaż jednocześnie zaznaczył, że chciałby, aby ta siatkarka przebywała z zespołem jak najdłużej.

Przypomnijmy, że pomarańczowym nie powiodło się na igrzyskach europejskich w Baku, gdzie odpadły już na etapie ćwierćfinałów. Ale zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w II dywizji World Grand Prix, którą wygrały w cuglach, udzielając w finale srogiej lekcji siatkówki przemeblowanej reprezentacji Polski. W mistrzostwach Europy również mają apetyt na osiągnięcie korzystnego wyniku, tym bardziej że Holandia będzie ich współgospodarzem. Wydaje się, że podopieczne trenera Guidettiego są w dobrej formie, co potwierdzają wyniki dwóch zamkniętych sparingów z reprezentacją Niemiec. Pierwszy Holenderki wygrały po tie-breaku, zaś w drugim nie pozwoliły przeciwniczkom ugrać ani jednego seta.

Pomarańczowe trafiły do grupy A, która swoje mecze rozgrywała będzie w Apeldoorn. Ich rywalkami będą Włoszki, Polki oraz Słowenki.Skład reprezentacji Holandii na ME:

Rozgrywające: Laura Dijkema, Fenke Stoltenborg
Atakujące: Lonneke Sloetjes, Manon Nummerdor-Flier
Środkowe: Yvon Belien, Robin De Kruijf, Quinta Steenbergen
Przyjmujące: Anne Buijs, Kirsten Knip, Celeste Plak, Maret Balkestein-Grothues, Judith Pietersen
Libero: Myrthe Schoot, Debby Stam-Pilon

źródło: inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved