Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Akademicy z Krakowa sprawdzili formę ZAKSY

Akademicy z Krakowa sprawdzili formę ZAKSY

fot. archiwum

Mecz towarzyski AZS-u AGH Kraków z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończył się dość nietypowym wynikiem, bowiem wygraną gospodarzy 1:0. Wcześniej obie ekipy odbyły grę treningową. AZS przygotowuje się do walki w I lidze, ZAKSA do gry o medale MP.

Kędzierzynianie przyjechali do Krakowa w mocno rezerwowym składzie. Zabrakło między innymi Pawła Zatorskiego, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego, Benjamina Toniuttiego, Kevina Tillie czy Sama Deroo. Ponadto Ferdinando DeGiorgi nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Grzegorza Boćka oraz Sławomira Stolca. Do stolicy Małopolski nie przyjechał również chory Kamil Semeniuk.

Absencja starszych kolegów spowodowała przesunięcie Patryka Czarnowskiego, który przygotowuje się do sezonu z ZAKSĄ na przyjęcie. Szansę gry dostali również nowi zawodnicy młodej drużyny: Bartosz Jastrowicz oraz Adam Staniszewski. Do zespołu AGH, po mistrzostwach świata w Meksyku, dołączyli już reprezentanci Polski juniorów. Andrzej Kubacki nie mógł jedynie skorzystać z usług Dominika Depowskiego skarżącego się na drobny uraz.

Sparing można było podzielić na dwa etapy. W pierwszym zawodnicy grali z piłką wprowadzoną przez trenera (zza linii 9 metra bądź z pola). Drugi natomiast był już regularną grą z poszanowaniem wszystkich reguł siatkarskich.W pierwszej fazie krakowianie zagrali bardzo skutecznie w bloku, raz po raz blokując Dominika Witczaka. Ponadto z dobrej strony pokazał się Tomasz Fornal, który dobrze radził sobie z przełamywaniem i obijaniem rąk rywali. ZAKSA grała natomiast głównie prawym skrzydłem oraz środkiem. Druga odsłona sparingu była już regularnym meczem. Wobec deficytu przyjmujących Ferdinando DeGiorgi postawił na parę Jastrowicz-Staniszewski, natomiast w ataku wystąpił nominalny środkowy Patryk Czarnowski. Piłki dystrybuował Michał Kozłowski (były siatkarz ZAKSY trenujący z zespołem). Od samego początku seta akademicy trzymali rękę na pulsie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili nieznacznie, 8:7. Krakowianom udało się nawet odskoczyć na 4 „oczka” (19:16), jednak ZAKSA szybko tę stratę zniwelowała. Przy stanie 22:19 w aut zaatakował Patryk Czarnowski, co otworzyło gospodarzom drogę do zwycięstwa. AGH wygrało 25:23.

Składy zespołów:
AZS AGH: Buczek, Żakieta (18), Rawiak (11), Fornal (20), Wacek (3), Akala (4), Wroniecki (libero) oraz Przybylski (7), Mordyl (5), Odwarzny (libero) i Dzierwa (7)
ZAKSA: Pająk, Witczak (16), Gladyr (19), Czarnowski (4), Wiśniewski (3), Staniszewski (2), Banach (libero) oraz Jastrowicz (3), Rejno, Polański (1) i Kozłowski (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved