Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Ładujemy nasze akumulatory

Maciej Zajder: Ładujemy nasze akumulatory

fot. archiwum

- Atmosfera w szatni, jak i poza nią jest bardzo dobra. Ostatnio niektórzy z nas wybrali się nawet razem na grzyby - mówi z uśmiechem Maciej Zajder, siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy przygotowują się do nowego sezonu.

Zwycięstwa z Lotosem Treflem Gdańsk oznaczają, że AZS w nowym składzie będzie groźny dla każdego rywala?

Maciej Zajder:Jesteśmy zadowoleni z tych rezultatów. Każdy z nas będzie jednak powtarzał do znudzenia, że w okresie przygotowawczym wynik nie jest sprawą najważniejszą. Nie zmienia to faktu, że rzeczy, nad którymi pracujemy podczas treningów, przynoszą oczekiwany efekt.

Na co wasz trener Andrea Gardini podczas zajęć z zespołem kładzie największy nacisk?Trener konsekwentnie egzekwuje od nas konkretny styl oraz system gry, który on uważa za najlepszy. Pewne rozwiązania taktyczne, które ciągle powtarzamy, potem wykorzystujemy w meczach kontrolnych. Do tego dochodzi przygotowanie fizyczne. Można powiedzieć, że teraz ładujemy nasze akumulatory, by później starczyło nam energii na cały sezon. Im ciężej będziemy pracować, tym lepiej zniesiemy trudy nadchodzących rozgrywek.

Z drugiej strony zbyt ciężki okres przygotowawczy może się odbić nadmiernym zmęczeniem w najważniejszej części sezonu…

Aktualnie często mamy poranne zajęcia na siłowni i zdarzają się sytuacje, że to ona danego dnia jest najważniejsza. Czasem nogi nie noszą nas tak wysoko, jak byśmy tego chcieli. Do tego dochodzi szybkość, która obecnie jest wyraźnie słabsza. Uważam jednak, że wszystko, razem ze świeżością, przyjdzie na początku sezonu. W taki sposób mamy zresztą rozpisany plan treningowy.

Do Indykpolu AZS dołączyło aż siedmiu nowych siatkarzy. Jednym z nich jest pozyskany z Łuczniczki Bydgoszcz (dawniej Transferu) rozgrywający Paweł Woicki. To on będzie kreował grę zespołu?

Cieszymy się, że z Pawłem możemy pracować od samego początku przygotowań. Dla mnie, jako środkowego, jest to bardzo ważne. Tym bardziej że wypracowanie dobrej współpracy między zawodnikami na naszych pozycjach wymaga zazwyczaj więcej czasu. Co równie istotne, Paweł jest doświadczonym zawodnikiem, elastycznym i szybko przystosowuje się do nowych warunków. Mogę powiedzieć, że pewne elementy powoli zaczynamy grać już „w ciemno”.

A co sprawia wam największe problemy. Czy przypadkiem nie jest to gra w obronie?

Nad defensywą trener często się pochyla i mówi nam o wielu rzeczach, jakie musimy poprawić. Podczas wymian piłki szwankuje komunikacja na linii blok-obrona. Pozostałe elementy wychodzą nam dobrze. Jeśli to poprawimy, będziemy mogli podjąć wyrównaną walkę z najlepszymi.

Cała rozmowa Mateusza Lewandowskiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved