Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Juniorki ESPES Sparty Warszawa wygrały turniej w Katalonii

Juniorki ESPES Sparty Warszawa wygrały turniej w Katalonii

fot. archiwum

Prowadzone przez trenera Piotra Najmowicza juniorki ESPES Sparty Warszawa wygrały rozgrywany w podbarcelońskim Sant Cugat 12. Memoriał Miquela Martineza. W całym turnieju, który był ostatnim sprawdzianem przed ligą, Spartanki nie straciły seta.

W fazie grupowej zespół z Warszawy wygrał z CV Vilassar 2:0 (25:18, 25:15) i w tym samym wymiarze z Club Natacio Sabadell (25:14, 25:16). Rozpędzone siatkarki ESPES Sparty jak burza przeszły również przez fazę pucharową, pokonując kolejno: w ćwierćfinale AE Carles Valbonna (25:15, 25:14), w półfinale CV Esplugues (25:9, 25:16) i w finale (przed kilkusetosobową publicznością) miejscowy CV Sant Cugat (25:17, 25:17).

Cieszy mnie to, że nasza gra staje się coraz bardziej poukładana – powiedział trener Piotr Najmowicz.Teraz będziemy dalej pracować nad jej usystematyzowaniem i doskonaleniem kolejnych elementów. Warto również zauważyć to, że dziewczyny grały tym lepiej, im lepszy był przeciwnik, narzucając własny styl gry i nie pozwalając rywalkom na rozwinięcie skrzydeł.

Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju została wybrana rozgrywająca i kapitan Sparty Izabela Matyszczak. Kataloński turniej był ostatnim sprawdzianem juniorek ESPES Sparty Warszawa przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. W najbliższą niedzielę rozpoczną one ligowe zmagania meczem z Ateną Warszawa, a dzień wcześniej znaczna część z nich wystąpi w seniorskim meczu drugoligowym, jaki warszawski klub rozegra na własnym parkiecie przeciwko ekipie BAS-u Białystok.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved