Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Żurowska: Musieliśmy wyciągnąć wnioski

Joanna Żurowska: Musieliśmy wyciągnąć wnioski

fot. archiwum

- Rywalizujemy na wielu frontach. Jak podkreśla trener, każdy mecz chcemy wygrać. Dlatego są nam też potrzebne te silne zmienniczki - wyjaśniła Joanna Żurowska, prezes Chemika Police. Podobnie jak w minionych sezonach, klub i w tym ma ambitne cele.

Po zakończeniu minionego sezonu włodarze polickiego klubu zapewniali, że w okienku transferowym nie dojdzie do rewolucji w drużynie, a jedynie ewolucji. Tymczasem w zbliżających się rozgrywkach w szeregach polickiego klubu zobaczymy aż 7 nowych zawodniczek. – Nie traktowałabym tego jako rewolucji, to jednak wciąż ewolucja. Podłożem tych wszystkich zmian były przemyślenia wynikające z Final Four. Tam mogliśmy się porównać do tych najlepszych drużyn grających w Europie. Też chcemy być jedną z nich, to są nasze aspiracje i to nie tylko na ten sezon, ale długofalowe. Dlatego musieliśmy z tego wyciągnąć wnioski. Wiadomo były, że są pozycje, na których potrzebne są wzmocnienia, bądź takie, na których potrzebna jest „ta druga” zawodniczka, która musi być silną zmienniczką. Dlatego uważam, że to była ewolucja.

W składzie Chemika na zbliżający się sezon znaleźć można wiele doświadczonych i bardzo dobrze znanych kibicom zawodniczek. Szczególnie interesująco wyglądać będzie rywalizacja na pozycji libero, gdzie o miejsce w pierwszej szóstce walczyć będą Paulina Maj-Erwardt oraz Mariola Zenik.Rywalizujemy na wielu frontach. Jak podkreśla trener, każdy mecz chcemy wygrać. Dlatego są nam też potrzebne te silne zmienniczki, żeby w momentach, w których następuje wahnięcie formy bądź zmęczenie nasileniem gier, ta druga zawodniczka była taką równorzędną. Musi być w stanie wejść i grać na najwyższym poziomie, nawet kiedy jest to mecz Ligi Mistrzyń.

Niewątpliwym osłabieniem polickiego zespołu było odejście jednej z największych gwiazd polskiej siatkówki, Małgorzaty Glinki-Mogentale, która postanowiła zakończyć karierę. – Rozważałam taki scenariusz, że Gosia może w którymś momencie powiedzieć „stop, dosyć, teraz już naprawdę kończę” – przyznała prezes mistrza Polski. – Podjęła taką decyzję i trzeba ją uszanować, bo zdaję sobie sprawę z tego, że to dla niej też był bardzo trudny moment i ciężka decyzja. Sądzę, że to bardzo trudny moment dla sportowca powiedzieć sobie „stop, kończę karierę”.Większość polskich klubów siatkarskich może pozazdrościć Chemikowi nie tylko zawodniczek, ale także pokaźnego budżetu. W najbliższych dniach lista firm wspierających klub z Zachodniego Pomorza wydłuży się. – Jesteśmy w przededniu ogłoszenia kolejnego sponsora, tym razem technicznego. To duża firma, uznana marka, lider w swojej branży. Na razie jeszcze nic nie mogę zdradzić, ale niebawem na koszulkach naszych siatkarek powinna pojawić się kolejna marka – kończy prezes.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved