Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Emocje na światowym poziomie w Raciborzu i Rudniku

Emocje na światowym poziomie w Raciborzu i Rudniku

fot. archiwum

- Żałuję, że w tym roku nie mogę być z wami. Raciborski turniej miał dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ po raz pierwszy otrzymałem indywidualną nagrodę w seniorskiej siatkówce. Od tego wszystko się zaczęło - tak ubiegłoroczny turniej wspomina Mateusz Bieniek.

W tym roku kibiców czeka powtórka emocjonujących zmagań. Na raciborskim parkiecie zobaczymy czołówkę polskich i zagranicznych drużyn. Czy i tym razem będziemy świadkami narodzin gwiazdy?

Polska reprezentacja siatkówki szła jak burza po Puchar Świata. Odniosła aż 10 zwycięstw z rzędu, ostatnie starcie przegrała i musi jeszcze powalczyć o awans do igrzysk olimpijskich. Warto jednak przypomnieć, że rok temu wielu z tych siatkarzy walczyło w Raciborzu o Puchar Prezydenta Raciborza. W akcji mogliśmy oglądać takie drużyny jak: Effector Kielce, Cuprum Mundo Lubin, Hypo Tirol, Innsbruck oraz Raision Loimu z Finlandii. Po zaciętych meczach najlepsza okazała się drużyna z Innsbrucka.

Wśród zawodników był także Mateusz Bieniek. W Raciborzu pokazał swój ogromny talent siatkarski, zdobywając tytuł najlepszego zagrywającego. Te rozgrywki wierni fani siatkówki wspominają do teraz. Sam Mateusz jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy na świecie. Zawodnik niedawno zakończył zmagania w Pucharze Świata, gdzie wspólnie z reprezentacją Polski walczył o upragniony bilet do Rio de Janeiro 2016. W tym roku nie zobaczymy go na raciborskim parkiecie, ale z sentymentem wspomina miasto i ubiegłoroczny turniej. Zawodnik przyznaje, że szczególnie kibicować będzie swojemu klubowi Effectorowi Kielce.W tym roku kibiców czeka powtórka emocjonujących zmagań. Od 1 do 4 października w ramach II Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz do miasta zjadą światowej sławy drużyny, a ich poczynania będzie można śledzić z trybun Areny RAFAKO oraz hali sportowej w Rudniku. Na parkiecie zobaczymy 6 drużyn – 3 zagraniczne: Dukla Liberec (mistrz Czech), Berlin Recycling Volley (v-ce mistrz Niemiec, brązowy medalista Ligi Mistrzów), Shandong Shanghai (v-ce mistrz Chin) i 3 polskie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Effector Kielce.

Najlepsi zawodnicy już zacierają ręce, aby stanąć po przeciwległych stronach siatki. – Jestem bardzo podekscytowany faktem, że mogę zagrać w turnieju w Raciborzu. Zespoły biorące w nim udział są bardzo silne, a same rozgrywki pomogą nam przed rozpoczęciem mistrzostw. Zagramy przeciwko naszemu byłemu trenerowi Markowi Lebedewowi, co nie zdarza się często. Jednak cieszymy się, że będziemy mogli się z nim spotkać. Pomimo iż nasza drużyna nie zagra w komplecie, mamy nadzieję, że osiągniemy najlepszy wynik na turnieju – mówi siatkarz Robert Kromm z reprezentacji Berlin Recycling Volleys. Oprócz Kromma w Raciborzu zobaczymy takich zawodników jak: Grzegorz Bociek – były reprezentant polski, bardzo utalentowany młody atakujący, który wraca do formy po rocznej walce z rakiem krtani, Grzegorz Pająk – rozgrywający polskiej kadry B, Erik Shoji – libero kadry USA, wybrany najlepszym libero Pucharu Świata właśnie ukończonego w Japonii, Paul Lotman – przyjmujący kadry USA, przez ostatnie lata zdobywał wszystkie laury wraz z Resovią Rzeczów, Michał Masny – wieloletni reprezentant Słowacji, świetnie znany polskim kibicom siatkówki z szybkiej i kombinacyjnej gry.

Mamy nadzieję, że 4 dni siatkarskich zmagań przyciągną nie tylko zagorzałych kibiców tego sportu, ale całe rodziny. Tym bardziej, że wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny – zaprasza Jakub Michalak, executive manager VolleyPRO management, inicjator Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved