Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski M: Stal Grudziądz w następnej rundzie

Puchar Polski M: Stal Grudziądz w następnej rundzie

Choć ligowy sezon jeszcze się nie rozpoczął, to oficjalne otwarcie rozgrywek 2015/2016 już za nami. Pierwszymi zespołami, które powalczyły o zwycięstwo, były drugoligowe Stal Grudziądz i KS Chełmża. We wstępnej rundzie Pucharu Polski lepsi okazali się gracze Stali.

W spotkaniu 1. rundy Pucharu Polski naprzeciw siebie stanęli dwaj drugoligowcy – Stal Grudziądz oraz KS Chełmża. Pojedynek w Grudziądzu od wyniku 3:0 rozpoczęli gospodarze, ale już kilka chwil później to chełmżanie wygrywali 5:3. W dalszej części seta korzystniejszy wynik utrzymywali gracze Stali, jednak rezultat wciąż był bliski remisu. W decydującej części partii Arkadiusz Kowalczyk popisał się blokiem i skutecznym atakiem, co dało grudziądzanom zwycięstwo 25:22. W secie numer dwa gospodarze zaczęli partię nieco słabiej, ale jeszcze przed połową seta na tablicy wyników pojawił się korzystny dla nich wynik 13:10. Goście nie dawali za wygraną i doprowadzili do remisu 21:21, jednak w końcówce znów nie utrzymali wysokiego poziomu gry i przegrali 23:25.

Start trzeciej odsłony był dla Stali imponujący. Gracze trenera Piotra Gabrycha wygrywali 7:2, a później nawet 13:6 – głównie za sprawą wielu prostych błędów przyjezdnych. Wysokie prowadzenie 17:10 wprowadziło w szeregi Stali zbyt dużo rozluźnienia – gospodarze pozwolili rozegrać się swoim przeciwnikom, a ci skrzętnie to wykorzystali. W końcówce KS Chełmża doprowadził do remisu po 25, a następnie wygrał dwie kolejne akcje i złapał kontakt z rywalami. W czwartej, nie mniej emocjonującej odsłonie co trzecia, lepsi okazali się już siatkarze Stali. Choć ekipa Piotra Gabrycha nie grała tak, jak w pierwszych dwóch setach, to udało jej się zwyciężyć 27:25 i w całym meczu 3:1. Dało im to promocję do następnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk.

– W pewnym momencie wkradła się dekoncentracja i nie dokończyliśmy tego meczu tak, jak trzeba było – podsumował Piotr Gabrych. – Za szybko przyszło rozluźnienie i uwierzyliśmy w to, że jest już po zawodach. Spotkała nas za to taka kara. Na szczęście tylko taka – dodał.

Stal Grudziądz – KS Chełmża 3:1
(25:22, 25:23, 25:27, 27:25)