Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Philippe Blain: Nie potrafiliśmy zatrzymać Zaytseva i Juantoreny

Philippe Blain: Nie potrafiliśmy zatrzymać Zaytseva i Juantoreny

fot. archiwum

- Pierwszy raz w mojej karierze zdarzyło się coś takiego, że 10 zwycięstw nic ci nie daje. Teraz musimy obniżyć presję i wrócić do gry w mistrzostwach Europy - mówił po porażce z Włochami drugi trener reprezentacji Polski, Philippe Blain. Polacy nie mogą pogodzić się z porażką.

Mieliśmy swoje szanse w tym meczu, ale to Włosi zagrali lepiej i zasłużenie wygrali. Gratulacje dla nich. Ciężko powiedzieć na gorąco, czego nam zabrakło. Na pewno kilku akcji, które zawiązałyby grę i gdybyśmy doprowadzili do wyrównanej końcówki, to mogłoby to wyglądać inaczej. Podjęliśmy walkę, ale Włosi zagrali najlepszy mecz w tym turnieju. Taki jest sport – przyznał po porażce z Włochami Rafał Buszek.

Libero reprezentacji Polski przyznał, że ciężko już liczyć na wygraną Argentyny. – Trudno nam było sobie wyobrazić taki moment, że po wygraniu 10 meczów odpadamy z gry o igrzyska, a tak się stało. Nawet nie liczymy na Argentynę. Oczywiście może wygrać, ale to my nie wykorzystaliśmy szans. Szacunek dla Włochów, którzy grali naprawdę dobrze. My też mogliśmy wygrać, mieliśmy przewagę, ale zamiast odskoczyć, robili to rywale. Pewnie długo nie będziemy dowierzać w to, co się stało. Trzeba jednak wrócić do pracy i dalej walczyć, by dostać się na igrzyska – mówił na antenie Polsatu Sport Paweł Zatorski.

Włosi byli bardziej efektywni od nas. Mieliśmy swoje szanse, ale po przeciwnej stronie byli świetnie grający Zaytsev i Juantorena, których nie potrafiliśmy zatrzymać – przyznał Philippe Blain. Pierwszy raz w mojej karierze zdarzyło się coś takiego, że 10 zwycięstw nic ci nie daje. Teraz musimy obniżyć presję i wrócić do gry w mistrzostwach Europy. Dla nas docelowym turniejem będą jednak kontynentalne kwalifikacje do igrzysk – dodał drugi trener reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved