Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Kubiak wziął winę na siebie, Włosi nie mogli uwierzyć w wygraną

Kubiak wziął winę na siebie, Włosi nie mogli uwierzyć w wygraną

fot. FIVB

-  Winę za porażkę biorę na siebie. Mamy nadzieję, że z innego turnieju awansujemy do Rio de Janeiro - mówił po porażce z Włochami Michał Kubiak. - Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Chcieliśmy awansować na igrzyska i to się nam udało - cieszył się Simone Buti.

Reprezentacja Polski przegrała ostatni, ale najważniejszy mecz w Pucharze Świata. Po porażce 1:3 z Wlochami biało-czerwoni stracili szansę na triumf w turnieju i niewykluczone, że o kwalifikację olimpijską przyjdzie im jeszcze walczyć w styczniu. – Winę za porażkę biorę na siebie. Kiedy w pierwszym secie był wynik 23:20, podjąłem złą decyzję. Gratuluję Włochom. Grali bardzo dobrze i mają bilet na igrzyska. My mamy nadzieję, że z innego turnieju awansujemy do Rio de Janeiro – mówił po meczu Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.

–  To był trudny mecz. Mieliśmy szanse w pierwszym i trzecim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Włosi byli dziś od nas lepsi – przyznał Stephane Antiga.To był trudny turniej, ponieważ tylko dwie drużyny awansują na igrzyska olimpijskie. Moja drużyna była dobrze przygotowana, ale dziś się zablokowała. Przeciwnicy mają dwóch dobrych atakujących – Zaytseva i Juantorenę i trudno było ich zatrzymać. To jest zupełnie inna drużyna niż ta, która grała w mistrzostwach świata – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Zupełnie inne nastroje panowały we włoskiej ekipie, która dzięki wygranej z Polską ma już pewne miejsce w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. – To był trudny mecz. Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Przed meczem próbowałem to sobie ułożyć w głowie, co musimy zrobić, jak zagrać, aby zwyciężyć. Chcieliśmy awansować na igrzyska i to się nam udało – cieszył się po spotkaniu kapitan włoskiej drużyny, Simone Buti. – Nie mogę uwierzyć w to zwycięstwo. Jesteśmy nową drużyną i dobrze gramy. Gratuluję całemu sztabowi i kapitanowi naszej drużyny. To był wielki wysiłek nas wszystkich. Naszym celem był awans do Rio de Janeiro i jestem szczęśliwy, że tego dokonaliśmy. Od dziecka marzyłem o występie na igrzyskach – dodał współtwórca sukcesu Włochów, Osmany Juantorena.–  Tak jak zawodnicy jestem szczęśliwy. Chciałbym podziękować wszystkim za ich ducha walki, całemu zespołowi, również tym, którzy nie przyjechali do Japonii. Powinienem być zmęczony, ale nie jestem. Duch zespołu – to jest to, czym dziś odnieśliśmy zwycięstwo. Zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności – chwalił swoich zawodników trener Lorenzo Blengini.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved