Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grający prezes w Ślepsku Suwałki

Grający prezes w Ślepsku Suwałki

fot. archiwum

O ile funkcja grającego trenera nie jest w świecie sportu czymś nowym, o tyle pełnienie funkcji prezesa klubu i czynnego zawodnika jest ewenementem. Taka sytuacja ma miejsce w Ślepsku Suwałki, gdzie prezesem został 31-letni atakujący, Wojciech Winnik.

Znane są przypadki grającego trenera, ale funkcja grającego prezesa to chyba nowość w polskich ligach. Taka sytuacja ma miejsce w I-ligowym klubie siatkarskim Ślepsk Suwałki. W drużynie, która w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy, funkcję prezesa będzie pełnił zawodnik – 31-letni Wojciech Winnik.

Winnik to wychowanek SUKSS-u Suwałki. W swojej karierze grał także w Jokerze Piła, Treflu Gdańsk i AZS-ie Olsztyn. W suwalskim klubie karierę kontynuuje od 2012 roku. Na stanowisku prezesa Winnik zastąpił Michała Wiszniewskiego, który musi się skupić na prowadzeniu firmy Ślepsk, trudniącej się między innymi budową jachtów.

– Michał przejmuje prowadzenie firmy po swoim tacie i na zajmowanie się klubem po prostu nie będzie miał czasu – mówi Winnik. – Zarządzanie klubem nie jest mi tak do końca obce, bo od roku jestem w zarządzie klubu, ale zdaję sobie sprawę, że jest to niecodzienna sytuacja. Przede wszystkim bardzo ważne będą moje relacje z trenerem Dimą Skorim, bo przecież w czasie meczów to on będzie podejmował decyzje i może się zdarzyć na przykład, że będzie chciał zdjąć mnie z boiska. Ale jestem już po rozmowie z nim i ustaliliśmy pewne zasady i jak będziemy się ich trzymali, to powinno być dobrze. Podczas treningów i na meczu on jest szefem. Oczywiście jeżeli zespół będzie wygrywał i wykorzystywał swój potencjał, to zarządzanie klubem będzie znacznie łatwiejsze.*cały tekst Adama Muśko w serwisie bialystok.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved