Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wachnik wypożyczony z Czarnych Radom

Wachnik wypożyczony z Czarnych Radom

fot. Sabina Bąk

Jakub Wachnik, który w poprzednim sezonie wywalczył złoto Młodej Ligi i miał okazję zaprezentować się na boiskach PlusLigi, oficjalnie został wypożyczony do belgijskiego zespołu. W sezonie 2015/2016 będzie występował w Topvolley CALLANT Antwerpia.

W miniony weekend zawodnik uczestniczył z drużyną w międzynarodowym turnieju na Słowacji. Tymczasem dzisiaj wyjechał do Antwerpii. – Sprawa umowy to kwestia ostatnich dni, więcej – nawet godzin – zdradza Mariusz Szyszko. – Podsumowując dotychczasowy okres treningów pod okiem Raula Lozano, jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla zawodnika, ale i klubu – podkreśla również prezes radomskiego zespołu.

Staję przed nowym, bardzo ciekawym wyzwaniem. Gra w zagranicznym klubie pozwoli zdobyć mi nowe doświadczenie – przyznaje Jakub Wachnik. Siatkarz wypożyczony został na sezon. – Mój wyjazd nie doszedłby do skutku, gdyby nie istniała opcja wypożyczenia. Chcę wrócić do Radomia jako lepszy, mocniejszy i bardziej doświadczony zawodnik – wyjaśnia okoliczności transferu zawodnik.

Topvolley CALLANT Antwerpia w mistrzostwach Belgii wywalczył brązowy medal, dzięki temu uzyskał prawo gry w Pucharze CEV. Zespół prowadzi Alain Dardenne, jest to nowy szkoleniowiec tej drużyny. Jakub Wachnik nie będzie jedynym siatkarzem z Polski w zespole. W letnim okresie transferowym klub pozyskał Jana Siemiątkowskiego, absolwenta SMS-u PZPS Spała. Drużynę zasilił też Mateusz Przybyła, dotychczasowy środkowy bloku częstochowskiego AZS-u. 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved