Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Wenezuelczycy nie dali rady Egiptowi

PŚ: Wenezuelczycy nie dali rady Egiptowi

W 10. kolejce tegorocznego Pucharu Świata walczący w dolnej części tabeli zespół z Egiptu w czterech setach rozprawił się z reprezentacją Wenezueli. Ekipa wenezuelska nadal więc plasuje się na przedostatnim miejscu w zestawieniu.

Od samego początku Egipcjanie pokazywali dużą determinację i chęć wygranej. Wenezuelczycy popełniali błędy, co spowodowało, że na pierwszej przerwie technicznej to Egipt miał trzypunktowe prowadzenie. Po niej doskonale w ataku radził sobie Abd Abou, liderem drużyny był natomiast Ahmed Abdelhay. Tuż przed drugim regulaminowym czasem asem serwisowym popisał się Hossam Abdalla, czym powiększył prowadzenie swojego zespołu do sześciu „oczek”. Dalej set toczył się już pod dyktando Egiptu, który ostatecznie po skutecznym bloku Badawy Moneim wygrał 25:18.

Druga partia była bardziej wyrównana niż poprzednia, toczyła się punkt za punkt. Przez większość seta trwała wymiana ciosów w bloku, ataku i zagrywce. Żadna z drużyn nie zwalniała ręki, nie poddawała się. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną Wenezuelczykom udało się wypracować trzypunktowe prowadzenie, a w roli głównej w tym fragmencie gry wystąpił Edson Valencia. Po przerwie Egipcjanie popełnili więcej błędów, czym umocnili przeciwnika na prowadzeniu. Taki obraz gry spowodował, że do końca partii Wenezuela utrzymała swoją przewagę i wygrała pewnie 25:20.

Początek trzeciej odsłony meczu był zacięty, wyrównany, gra toczyła się atak za atak, blok za blok. To zmieniło się po pierwszej przerwie technicznej, świetnym blokiem popisywał się wtedy Mamdouh Abdelrehim. Od tego momentu na boisku dominował Egipt, który na drugim regulaminowym czasie miał już sześć punktów przewagi. Wenezuela jedynie w zagrywce nie ustępowała rywalowi, w pozostałych elementach natomiast była wyraźnie słabsza od podopiecznych trenera Nehada Shehata. Taka gra utrzymała się do końca tego seta i to drużyna z Afryki mogła cieszyć się ze zwycięstwa 25:18.

Czwarta partia to była już tylko formalność dla Egiptu, który jednak początkowo musiał toczyć bój punkt za punkt z Wenezuelą. Jednak podobnie jak w poprzednich setach wszystko zmieniło się po pierwszej przerwie technicznej, Egipcjanie byli wyraźnie lepsi w każdym z elementów gry. Na boisku wyróżniali się Abd Abou i Hossam Abdalla w drużynie Egiptu, a w wenezuelskiej ekipie Emerson Rodriguez oraz Willner Rivas. Do końca seta prowadzenie egipskiego zespołu nie zmieniło się, ostatecznie wygrał on 25:20 i cały mecz 3:1.

W całym spotkaniu Egipt dominował w bloku, którym zdobył 14 punktów przy tylko 7 rywala. W pozostałych elementach gra była bardziej wyrównana, w ataku i zagrywce już tylko minimalnie przeważali Egipcjanie. W drużynie z Afryki najlepiej punktującym zawodnikiem był Ahmed Abdelhay (15 punktów), po drugiej stronie siatki natomiast Emerson Rodriguez (17 punktów).

Egipt – Wenezuela 3:1
(25:18, 20:25, 25:18, 25:20)

Egipt: Abou Abd (13), Abdelhay (15), Abdelrehim (6), Abdalla (9), Moneim (13), Elkotb (5), Moawad (libero) oraz Bekhit, Thakil i Hassan (7)
Wenezuela: Valencia (5), Carrasco (2), Pinerua (2), Montoya (6), Quijada (4), Rivas (4), Garcia (libero) oraz Mata (libero), Barreto (2), Rodriguez (17), Petit i Marquez (3)