Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Początek turnieju w Krośnie udany dla dąbrowianek

Początek turnieju w Krośnie udany dla dąbrowianek

fot. orlenliga.pl

W pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezydenta Krosna Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polski Cukier Muszyniankę. Podopieczne Juana Manuela Serramalery oddały rywalkom tylko jedną partię. Jutro dąbrowianki zmierzą się z Impelem Wrocław.

Pierwszy set od początku był bardzo dobry w wykonaniu dąbrowianek. Bezlitośnie wykorzystywały one błędy rywalek i szybko odskoczyły, mając na pierwszej przerwie technicznej cztery punkty więcej. Im bliżej końca, tym różnica między Tauronem MKS-em a ekipą z Muszyny była coraz większa. Dobrze grała Różycka – z jej zagrywką dwa razy nie poradziła sobie Skrzypkowska. Seta skończyła Perry, kiwką z lewego skrzydła. Co ciekawe, amerykańska atakująca kończyła wszystkie części poprzedniego pojedynku z Polskim Cukrem Muszynianką, który odbył się w Krzeszowicach.

Niesamowity pościg dąbrowianki wykonały w drugiej partii. Zepsute zagrywki oraz autowe bądź zablokowane ataki spowodowały, że muszynianki prowadziły już siedmioma punktami. Przy stanie 18:11 trener MKS-u, Juan Manuel Serramalera wziął czas i porozmawiał z zespołem. Efekt? Seryjnie zdobywane „oczka” i po punktowym bloku Perry doprowadzenie do remisu po 23. Zmotywowane zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wykorzystały drugą piłkę setową (as serwisowy Urban), choć gdyby nie błąd i wpadnięcie w siatkę, to partię można było skończyć wcześniej.

Trzeci set początkowo również nie układał się po myśli dąbrowianek, które pozwoliły zespołowi z Muszyny szybko odskoczyć na znaczną odległość. Na drugiej przerwie technicznej Polski Cukier Muszynianka miał… dwa razy więcej punktów (16:8). Mogłoby się wydawać, że taka przewaga oznaczać będzie łatwą wygraną ekipy z Muszyny, jednak dąbrowianki znów zaczęły seryjnie punktować i zbliżać się do przeciwniczek. Ze stanu 24:17 dla rywalek doprowadziły do 24:22 dla muszynianek. Szóstą piłkę setową wykorzystała jednak Ciaszkiewicz-Lach atakiem z lewego skrzydła.Czwarty set okazał się ostatnim, choć początek nie był najlepszy w wykonaniu zespołu trenera Serramalery – 5:2 dla muszynianek. Chwilę potem dąbrowianki zdobyły jednak sześć punktów z rzędu i to one schodziły na pierwszą przerwę techniczną na prowadzeniu. Przez kolejne minuty toczyła się walka punkt za punkt, ale muszynianki znów stanęły w miejscu i ze stanu 18:16 dla Muszyny zrobiło się 22:18 dla Dąbrowy Górniczej. Mimo to końcówka i tak była wyrównana. Dąbrowianki roztrwoniły przewagę i to ich rywal miał pierwszą piłkę setową – po asie serwisowym Ciaszkiewicz-Lach. Główną aktorką końcówki była jednak Perry, która zdobyła dwa punkty, dzięki czemu jej ekipa miała meczbola. Amerykanka zaatakowała w aut, lecz po chwili zrehabilitowała się i po ataku z lewego skrzydła Tauron MKS miał drugą piłkę meczową. Spotkanie zakończyła Skrzypkowska, która zaatakowała w aut.

Najlepsza zawodniczką w drużynie Polskiego Cukru Muszynianki została Karolina Ciaszkiewicz-Lach, zaś w drużynie Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza – Micha Hancock.

Polski Cukier Muszynianka – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(15:25, 24:26, 25:22, 25:27)

Składy zespołów:
Muszynianka: Skrzypkowska, Savić, Ciaszkiewicz-Lach, Helić, Sosnowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Hatala
MKS: Urban, Różycka, Dziękiewicz, Perry, Hancock, McClendon, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek

 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved