Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > John Speraw: Wciąż mamy szansę wygrać ten turniej

John Speraw: Wciąż mamy szansę wygrać ten turniej

fot. FIVB

- Jestem bardzo szczęśliwy z końcowego rezultatu. Pozbieraliśmy się po przegranej z Polską, od początku byliśmy bardzo skoncentrowani, a nasze zagrywki były za trudne dla Rosjan - powiedział po zwycięstwie USA nad Sborną kapitan amerykańskiej ekipy, David Lee.

W meczu pomiędzy ekipą USA a Rosją niespodzianki nie było. Siatkarze z Ameryki Północnej nie dali rywalom szans, pokonując ich bez straty seta i ostatecznie pozbawiając złudzeń w kwestii awansu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Nie mam zbyt wiele do powiedzenia o dzisiejszym spotkaniu. Reprezentacja USA jest na znacznie wyższym poziomie niż my – krótko skwitował wynik na pomeczowej konferencji trener Rosjan, Władimir Alekno. Nieco bardziej rozmowny był kapitan Sbornej, Dmitrij Muserskij. – Ekipa USA była dla nas dziś za mocna – potwierdził słowa swojego selekcjonera. – Przegraliśmy i zaprzepaściliśmy tym samym szansę na olimpijską kwalifikację. Będziemy musieli zakwalifikować się do igrzysk w inny sposób – zakończył.

Ekipa USA odbudowała się po bolesnej porażce z biało-czerwonymi i „odprawiając” Rosjan, zachowała, podobnie jak Polska i Włochy, szansę na wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie, a nawet na zwycięstwo w całym turnieju. – Jestem dumny z tego, w jaki sposób mój zespół, wiedząc jak dobrą drużyną jest Rosja, zareagował na wczorajszą porażkę z Polską. Cieszymy się, że wciąż mamy szansę wygrać ten turniej – powiedział trener USA, John Speraw. – Wyzwaniem było poradzenie sobie z wysokim rosyjskim blokiem. Mój zespół potrzebuje czasu, by przystosować się do takich warunków, wiemy jednak, że nie możemy wtedy zbyt długo o tym myśleć, a musimy grać swoje – kontynuował. – Erik Shoji zagrał dziś bardzo dobre spotkanie. Wielkie zespoły zazwyczaj mają wielkich libero. On jest z nami pierwszy raz na Pucharze Świata i już wykonał dla naszej ekipy na tym turnieju znakomitą robotę – komplementował grę swojego zawodnika. Ostatnim rywalem Amerykanów będą Argentyńczycy. – Argentyna to dobra drużyna, wyeliminowała nas z zeszłorocznych mistrzostw świata. Z niecierpliwością oczekujemy środowego spotkania – zakończył selekcjoner USA.

Jestem bardzo szczęśliwy z końcowego rezultatu. Pozbieraliśmy się po przegranej z Polską, od początku byliśmy bardzo skoncentrowani, a nasze zagrywki były za trudne dla Rosjan – powiedział z kolei kapitan amerykańskiej ekipy, David Lee. – Przed tym meczem nasz trener podkreślił, że turniej się jeszcze nie skończył – nasz los jest w naszych rękach i jeśli wygramy dwa kolejne mecze, zakwalifikujemy się do igrzysk w Rio. Nie możemy się doczekać ostatniego spotkania z Argentyną – zakończył.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved