Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Slobodan Kovač: Muszę przeprosić fanów mojego zespołu

Slobodan Kovač: Muszę przeprosić fanów mojego zespołu

fot. FIVB

- Wreszcie mamy powody do radości, których w tych rozgrywkach nie mieliśmy za wiele. Jestem dumny z moich młodych graczy - powiedział po wygranej Australijczyków z Persami szkoleniowiec zwycięskiego teamu, Roberto Santilli.

Nie ulega wątpliwości, że postawa Irańczyków w tegorocznej edycji Pucharu Świata pozostawia sporo do życzenia. Podobnie jak podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera widać, że brak im motywacji, a ich gra pełna jest momentów, w których brak im koncentracji. – Przed meczem z Australią rozmawiałem ze swoimi graczami i powiedziałem im, że będzie to trudny bój. Nie zrobiliśmy z tym nic. Muszę przeprosić naszych fanów, którzy przyszli nas dopingować – powiedział po poniedziałkowym spotkaniu trener Persów, Slobodan Kovač.Rozumiem to, że moi gracze przyjechali tu, by wywalczyć kwalifikację olimpijską, lecz przebieg turnieju niestety zweryfikował nasze plany. Możliwe, że zabrakło nam motywacji – nie wiem, dlaczego tak się stało. Australijczycy zagrali po prostu lepiej od nas, a w naszych szeregach uwidoczniła się słabość psychiczna. Reprezentujemy sobą pewną jakość, ale nasza postawa w dużej mierze zależy od nastroju, z którym wejdziemy w dzień – przyznał ceniony szkoleniowiec. Jego podopieczny i jednocześnie kapitan zespołu, Saeid Marouf, nawet specjalnie nie tłumaczył postawy swojej i kolegów. – Mecz rozpoczęliśmy dobrze, ale po porażce w drugim secie wszystko się zmieniło. Nie zagrywaliśmy dobrze, a rywal grał perfekcyjnie w przyjęciu, więc to zrozumiałe, że przegraliśmy – powiedział rozgrywający.

Szczęśliwy z przebiegu boju mógł być Roberto Santilli, który w ostatnim czasie musiał raz za razem posypywać głowę popiołem. – Wreszcie mamy powody do radości, których w tych rozgrywkach nie mieliśmy za wiele. Jestem dumny z moich młodych graczy. Nasza pewność siebie rozkwitła po wygranej w pierwszym secie, a ja mogłem zobaczyć moich podopiecznych prezentujących się najlepiej w całym turnieju – dodał z uśmiechem na twarzy. W podobnym nastroju był kapitan kangurów, Thomas Edgar. – Jestem pod wrażeniem tego, jak zagraliśmy. To trudne, by w takim natłoku gier, które były niekorzystne dla nas, odnaleźć swój rytm i pewność siebie, pokazując, że stało się lepszym w czasie zmagań. Ta wygrana to bardzo ważny krok dla naszego zespołu – zakończył.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved