Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Iran poniżej możliwości, przegrał z Australią

PŚ: Iran poniżej możliwości, przegrał z Australią

Najmniejszych problemów z pokonaniem wyżej notowanych rywali nie mieli Australijczycy. Chociaż aż dwa sety kończyły się emocjonującą grą na przewagi, Irańczycy nie zdołali skutecznie zagrozić przeciwnikom i przegrali 0:3, notując już szóstą porażkę.

Od początku spotkania trwała wyrównana walka. Irańczycy mogli liczyć na głośne wsparcie zgromadzonej w hali publiczności, dzięki dobrym zagrywkom Shahrama Mahmoudiego wyszli na prowadzenie. Chociaż bardzo dobrze punktował Paul Carrol, reprezentanci Iranu utrzymywali prowadzenie. Skuteczne zagranie Adela Gholamiego dało sygnał do drugiego regulaminowego czasu (16:14). Z akcji na akcję Australijczycy coraz lepiej grali w obronie. Chociaż Marouf bardzo pewnie kierował grą irańskiego zespołu, reprezentanci Australii utrzymywali kontakt punktowy z rywalem. Gdy podopieczni trenera Santillego poprawili grę blokiem, doprowadzili do remisu (20:20). W końcówce akcje były bardzo efektowne, chociaż Irańczycy mieli kilka możliwości na zakończenia seta na swoją korzyść, nie wykorzystali ich. Przy pierwszej piłce setowej dla Australijczyków czas wykorzystał trener Kovac. Nie pomogło to jego podopiecznym, gdyż już w kolejnej akcji autowy atak Mahmoudiego zakończył seta.

Podbudowani zwycięstwem Australijczycy bardzo zdecydowanie rozpoczęli kolejnego seta, dobrze grą zespołu kierował Grigory Sukochev. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną po challenge’u na życzenie trenera Kovaca rozgorzały dyskusje, gdyż szkoleniowiec nie zgadzał się z decyzją sędziów. Po ukaraniu szkoleniowca żółtą kartką drużyny powróciły do gry, pojedynczy blok Carrolla na Mahmoudim sprowadził drużyny na regulaminowy czas (8:6). Zawodnicy z Iranu popełniali bardzo dużo błędów, po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Carroll (14:11). Błąd Farhada Ghaemiego dał sygnał do drugiej przerwy technicznej, podczas której siatkarze trenera Kovaca tracili trzy punkty do przeciwników. W kolejnej części seta Irańczycy głównie dzięki dobrym atakom Mahmoudiego i Ghaemiego doprowadzili do wyrównania, a o czas poprosił trener Santilli (19:19). Po przerwie zawodnicy z Iranu nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki Sukocheva. Chociaż zawodnicy z Australii mieli trzy piłki setowe, nie wykorzystali ich (24:24). Po raz kolejny rozgorzała wyrównana walka na przewagi, którą podobnie jak w poprzednim secie 27:25 wygrali Australijczycy.

Od serii asów Carrolla trzecią partię rozpoczęli zawodnicy z Australii, szybko pierwszy czas wykorzystał trener Kovac (5:1). Błąd Ghaemiego sprowadził drużyny na przerwę techniczną (8:4). Australijczycy utrzymywali dobrą skuteczność na siatce, ich gra była bardziej urozmaicona. Irańczycy popełniali dużo błędów własnych, reprezentanci Australii coraz pewniej bronili kolejne zagrania przeciwników (14:10). Nieudana akcja w wykonaniu Mahmoudiego dała sygnał do drugiego regulaminowego czasu. Po przerwie dużo problemów przeciwnikom sprawił atakami Walker (17:13). Irańczycy długo nie potrafili zatrzymać rozpędzonych Australijczyków. Chociaż zawodnicy z Iranu obronili kilka piłek setowych, ciekawy pojedynek zakończył błąd w polu zagrywki Ghaemiego.

MIP: Paul Carroll

Australia – Iran 3:0
(27:25, 27:25, 25:22)

Australia: Carroll (24), Staples (12), Mote (7), Walker (5), Sukochev (4), Guymer (2), Perry (libero) oraz Richards i Hodges
Iran: Mahmoudi (21), Ghaemi (9), Mousavi (6), Marouf (3), Ebadipour (2), Gholami (2), Marandi (libero) oraz Mirzajanpour (10), Faezi (3), Mahdavi (1) i Alizadeh (libero)