Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Gładkie zwycięstwo z Francją, Polacy na 9. miejscu

MŚ juniorów: Gładkie zwycięstwo z Francją, Polacy na 9. miejscu

Pojedynek o 9. miejsce pomiędzy Francuzami a Polakami zdominowali biało-czerwoni. Poza drugą, wyrównaną partią to podopieczni Jakuba Bednaruka byli drużyną wyraźnie lepszą. Ponownie najlepiej punktującym zawodnikiem został Aleksander Śliwka.

Od początku spotkania trwała wyrównana walka, podczas pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła po ataku Bartłomieja Lemańskiego, minimalnie prowadzili Polacy (8:7). Po czasie ponownie rozgorzała walka punkt za punkt, obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z błędami. Autowy atak Timothée Carle dał sygnał do drugiej przerwy technicznej, podczas której przewaga biało-czerwonych wynosiła dwa punkty. W drugiej części seta błędy Francuzów mnożyły się. Kolejne przerwy na życzenie Jocelyna Trillona oraz roszady we francuskim zespole nie pomagały w nawiązaniu wyrównanej walki. W ataku nie do zatrzymania byli Rafał Szymura i Aleksander Śliwka. Gdy Francuzi obronili kilka piłek setowych, o czas poprosił trener Jakub Bednaruk (24:20). Po przerwie skuteczne zagranie po skosie Pawła Halaby zakończyło pierwszą odsłonę spotkania.

Chociaż pierwsze akcje drugiego seta należały do Francuzów (3:1), tuż po pierwszej przerwie technicznej Polacy odrobili straty (9:9). Z czasem reprezentanci Francji ponownie wyszli na prowadzenie, po mocnym ataku Chinenyeze o czas poprosił trener Bednaruk (14:11). Chociaż biało-czerwoni dobrze ustawiali blok, popełniali również dużo niewymuszonych błędów, po wpadnięciu w siatkę przez jednego z Polaków nastąpiła druga przerwa techniczna, podczas której przewaga Francuzów wynosiła trzy punkty. Po czasie reprezentanci Polski stopniowo zaczęli odrabiać straty, gdy na tablicy wyników pojawił się remis, o przerwę poprosił francuski szkoleniowiec (18:18). Pomimo dobrych ataków Aleksandra Śliwki biało-czerwoni ponownie musieli gonić przeciwników. Przy stanie 23:22 trener Bednaruk zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Krzysztof Bieńkowski oraz Paweł Gryc. Chociaż reprezentanci Francji mieli dwie piłki setowe, nie wykorzystali ich, a po skutecznym podwójnym bloku to Polacy mieli szansę na zakończenie partii na swoją korzyść. W granej na przewagi końcówce lepsi okazali się Polacy i to oni po skutecznym ataku Aleksandra Śliwki z przechodzącej piłki cieszyli się ze zwycięstwa w kolejnej odsłonie spotkania.

Efektowny atak Bartłomieja Lemańskiego otworzył trzeciego seta. Biało-czerwoni szybko zbudowali przewagę (8:5). Chociaż z czasem akcje były coraz bardziej zacięte i ciekawe, Polacy wciąż byli drużyną wyraźnie lepszą. Gdy prowadzenie podopiecznych Jakuba Bednaruka wzrosło do pięciu punktów, drugi czas w tym secie wykorzystał francuski szkoleniowiec (12:7). Gra biało-czerwonych nie była pozbawiona błędów, jednak nie przeszkodziło im to w utrzymaniu czterech punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej. Gra Francuzów była coraz bardziej chaotyczna. Przy wyraźnej przewadze trener Bednaruk sięgał po kolejne zmiany, na boisko poza Bieńkowskim i Grycem wszedł również Kania. Chociaż reprezentanci Francji starali się walczyć, byli tylko tłem dla konsekwentnie grających Polaków. Sprytne zagranie ponad blokiem dało kolejne piłki meczowe biało-czerwonym, a zagrywka w siatkę Stephena Boyera zakończyła cały pojedynek.

Francja – Polska 0:3
(20:25, 28:30, 19:25)

Francja: Patry (5), Carle (8), Basic (9), Nevot (2), Henry (4), Chinenyeze (6), Gatineau (libero) oraz Kasic, Lecat (libero), Boyer (7) i Panou (5)
Polska: Komenda (2), Halaba (6), Lemański (10), Śliwka (17), Szymura (11), Mordyl (7), Popiwczak (libero) oraz Gryc (2), Bieńkowski i Kania