Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > M. Kubiak: Amerykanie zmusili nas do gry na najwyższym poziomie

M. Kubiak: Amerykanie zmusili nas do gry na najwyższym poziomie

fot. Joanna Skólimowska

- Zagraliśmy najlepszy mecz w tym turnieju, a Amerykanie zmusili nas do gry na najwyższym poziomie. Niestety, to zwycięstwo nie daje nam jeszcze awansu na igrzyska - powiedział po wygranej z USA kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Do końca Pucharu Świata coraz bliżej, a wciąż nie ma mocnych na podopiecznych trenera Antigi. W poniedziałek o ich sile przekonali się gracze z USA. Choć biało-czerwoni ponownie przespali początek spotkania, to w trzech kolejnych setach wznieśli się na wyżyny swoich możliwości, przełamali rywali i zapisali na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo. – Zagraliśmy najlepszy mecz w tym turnieju, a Amerykanie zmusili nas do gry na najwyższym poziomie. Graliśmy przeciwko nim wiele razy. Nie potrafiliśmy ich pokonać latem, teraz się nam to udało. Niestety, to zwycięstwo nie daje nam jeszcze awansu na igrzyska – podkreślił Michał Kubiak. Z optymizmem patrzy on na kolejne mecze, w których Polacy zagrają z Japonią i Włochami. – Przyjechaliśmy wygrać cały turniej. I postaramy się zrealizować ten cel – dodał kapitan mistrzów świata.

Radości z ogrania Amerykanów nie ukrywał też selekcjoner biało-czerwonych. Jednak zaraz potem trafnie zauważył, że prowadzona przez niego drużyna nie ma jeszcze olimpijskich przepustek w kieszeni. – Mecz rozpoczęliśmy słabo, dopiero w drugim secie zaczęliśmy grać agresywniej. To jest nasza słabość i w tym elemencie musimy się poprawić. Bardzo trudno jest pokonać reprezentację USA. Dla nas to duża satysfakcja, że udało się nam z nią wygrać. Nie mamy jeszcze kwalifikacji olimpijskiej. Nadal musimy o nią walczyć – podkreślił Stephane Antiga.

Po porażce z biało-czerwonymi nieco minorowe nastroje panowały w zespole ze Stanów Zjednoczonych, który liczył, że po poniedziałkowym meczu nadal będzie niepokonany. – Jestem bardzo rozczarowany. Przyjechaliśmy na Puchar Świata z tym samym zamiarem co reprezentacja Polski – zakwalifikować się na igrzyska i wygrać turniej. Jednak tym razem nie byliśmy przekonywujący w rozegraniu, serwisie, obronie. Nie byliśmy gotowi, aby wygrać spotkanie. Musimy szybko poprawić naszą grę, ponieważ jutro czeka nas mecz z Rosją – powiedział szkoleniowiec Amerykanów, John Speraw.Kapitan reprezentacji USA zwrócił uwagę na to, że jego drużyna nie była w stanie przeciwstawić się kapitalnie grającym Polakom, którzy szczególnie w polu serwisowym narobili sporo krzywdy przeciwnikom z Ameryki Północnej. – Polska zagrała rewelacyjnie, zwłaszcza w polu serwisowym. Ciężko było nam utrzymać rytm meczu i bronić ataki przeciwnika. Nasze błędy w serwisie utrudniały nam grę – zakończył David Lee, środkowy obecnie drugiej drużyny Pucharu Świata.

źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved