Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Frederic Winters: Porażki nadwyrężyły naszą pewność siebie

Frederic Winters: Porażki nadwyrężyły naszą pewność siebie

fot. Jacek Cholewa

- Wydaje mi się, że nieco pewniej na parkiecie prezentują się młodsi gracze pokroju Nicholasa Hoaga, co mnie osobiście bardzo cieszy. Nie zmienia to faktu, że nie tylko my widzimy, że poziom wenezuelskiej siatkówki z roku na rok rośnie - powiedział Glenn Hoag.

Spotkanie Kanadyjczyków z reprezentacją Wenezueli dało tym pierwszym szansę na obudowanie się po nie najlepszych występach w Pucharze Świata. Mimo tego, że zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia nie byli stawiani w gronie faworytów do wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji, liczyli na lepszy obrót spraw walki w Japonii. – Dobrze było wygrać. Zwyciężyliśmy, bo część rzeczy ułożyła się po naszej myśli, między innymi to, że Gavin Schmitt zaprezentował się całkiem nieźle, fizycznie czując się lepiej niż dotychczas. Wydaje mi się, że nieco pewniej na parkiecie prezentują się także młodsi gracze pokroju Nicholasa Hoaga, co mnie osobiście bardzo cieszy. Nie zmienia to faktu, że nie tylko my widzimy, że poziom wenezuelskiej siatkówki z roku na rok rośnie – oznajmił po meczu szkoleniowiec zawodników z Ameryki Północnej, Glenn Hoag, któremu rację przyznał kapitan zespołu, Frederic Winters. Przychylam się do tego, że dobrze było w końcu wygrać – trochę na to czekaliśmy, ponieważ wcześniej mierzyliśmy się z potentatami. Wydaje mi się, że kluczowy dla meczu był pierwszy set, w którym dobrze kontrolowaliśmy grę dzięki dobrej postawie w polu serwisowym. Wygrana w nim dodała nam pewności siebie, którą wcześniej mocno nadwyrężyły nasze porażki. Z Japonii chcemy wyjechać z jak najlepszymi rezultatami, więc liczę, że w kolejnych dniach spiszemy się dobrze – zaznaczył doświadczony gracz.

Cechy, którą określono Wintersa, brakło natomiast Wenezuelczykom, których gra ujawniła wiele niedociągnięć, co zauważył także szkoleniowiec zespołu, Vincenzo Nacci. – W inaugurującej partii zemściło się na nas to, że trzech kontrataków nie zamieniliśmy na punkty. W kolejnych prezentowaliśmy się lepiej, ale brakło nam determinacji. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach z Australią i Egiptem nie popełnimy tego samego błędu – powiedział. Kervin Pinerua wskazał natomiast, że taka gra jego drużyny z pewnością nie przyniesie im chluby. – Wstyd mi za przebieg tego meczu – powinniśmy zaprezentować się lepiej. Kanadyjczykom poszło lepiej w polu serwisowym, a ponadto zaprezentowali się pewniej w defensywie – zakończył kapitan przegranego teamu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved