Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector wygrał turniej z białoruskim atakującym w składzie

Effector wygrał turniej z białoruskim atakującym w składzie

fot. archiwum

Dwa zwycięstwa i porażka - to bilans kieleckich siatkarzy w kolejnym przedsezonowym turnieju. Wśród nowych twarzy w składzie Effectora mogliśmy zobaczyć byłego młodzieżowego reprezentanta Białorusi, atakującego Jewgienija Misiyuka.

26-letni Jewgienij Misiyuk (199 cm wzrostu) całą swoją dotychczasową karierę spędził w swoim kraju, reprezentując kolejno Builder Mińsk, Western Bug-Brest, Bate Borysów, Kommunalnik Grodno (występy w Challenge Cup), Pramen Mohylew i ostatnio ponownie ekipę z Brześcia. Na turnieju w Piwnicznej-Zdroju spisał się solidnie. Zarówno w piątkowym meczu ze słowacką Slavią Svidnik, jak i niedzielnym z mistrzem Białorusi Stroitelem Mińsk był najlepiej punktującym zawodnikiem Effectora (odpowiednio 12 i 18 punktów). Decyzję co do jego przydatności do zespołu trener Dariusz Daszkiewicz podejmie jednak dopiero po kolejnym turnieju z udziałem swoich podopiecznych. W przyszły weekend kielczanie zagrają w Rypinie, tym razem z innymi plusligowcami – Łuczniczką Bydgoszcz, Cerradem Czarnymi Radom i Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Poza triumfem drużynowym Effector sięgnął w Piwnicznej-Zdroju po dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym atakującym imprezy organizatorzy uznali Sławomira Jungiewicza, a najlepszym rozgrywającym – Michała Kędzierskiego.

Effector Kielce – Slavia Svidnik 3:0
(25:15, 25:20, 25:17)Effector: Kędzierski, Misiyuk, Takvam, Orobko, Buchowski, Jungiewicz, Sobczak (libero) oraz Gontarewicz, Zimnicki, Zarankiewicz i Maćkowiak

Effector Kielce – Ekonom Nitra 2:3
(22:25, 19:25, 25:15, 25:20, 17:19)

Effector: Kędzierski, Jungiewicz, Maćkowiak, Orobko, Buchowski, Wierzbowski, Biniek (libero) oraz Takvam i Misiyuk

Effector Kielce – Stroitel Mińsk 3:1
(25:23, 22:25, 25:17, 25:20)

Effector: Gontarewicz, Misiyuk, Maćkowiak, Orobko, Zimnicki, Wierzbowski, Sobczak (libero) oraz Kędzierski, Jungiewicz i Buchowski

źródło: effectorkielce.com.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved