Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czeskie granie siatkarek ŁKS-u

Czeskie granie siatkarek ŁKS-u

Pierwszoligowy ŁKS Commercecon Łódź ostatni weekend spędził w czeskiej Ostrawie, gdzie zmierzył się z czołowymi zespołami tego kraju. Łodzianki pokonały m.in. uczestnika Ligi Mistrzyń, Agel Prostejov, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w Ostrava Cup 2015.

Na dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek I ligi kobiet siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyjechały do Czech. W piątek zmierzyły się w meczu towarzyskim z TJ Ostrava, pokonując piąty zespół czeskiej ekstraklasy 3:2. W sobotę i niedzielę łodzianki wzięły udział w turnieju Ostrava Cup 2015, który rozgrywany był piłkami czeskiej firmy Gala, jakimi na co dzień gra się w tamtejszej ekstraklasie.

Sobotnie mecze rozgrywane formatem trzech setów bez względu na wynik miały rozstrzygnąć o rozstawieniu przed niedzielnymi półfinałami. Trener łodzianek mógł więc sprawdzić wszystkie swoje zawodniczki oraz ponownie przećwiczyć przed ligą różne warianty taktyczne. W pierwszym spotkaniu ełkaesianki uległy gospodyniom, TJ Ostrava 0:3. Zwłaszcza w pierwszym secie wicemistrzynie I ligi nie mogły złapać rytmu gry, wysoko przegrywając do 14. W kolejnych spotkaniach gra ŁKS-u wyglądała już o wiele lepiej. Łodzianki pokonały 2:1 mistrza Czech i uczestnika Ligi Mistrzyń, Agel Prostejov oraz w podobnym stosunku wygrały z VK Prerov, zajmując ostatecznie 2. miejsce po sobotnich meczach.

W niedzielnym półfinale podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego zmierzyły się w niezwykle emocjonującym meczu z Agelem Prostejov. Po zaciętej walce to mistrzynie Czech wygrały dwa pierwsze sety, w trzecim jednak wysoko ulegając siatkarkom ŁKS-u i to one awansowały do finału. W drugim półfinale TJ Ostrava łatwo sobie poradził z zespołem z Prerova. W ostatnim spotkaniu decydującym o trzecim miejscu łodzianki pewnie wygrały dwa pierwsze sety z VK Prerov, niestety o trzeciej wysoko przegranej partii chciałyby pewnie jak najszybciej zapomnieć. – Na pewno zespół nie jest jeszcze w pełni gotowy do rozgrywek ligowych. Mamy kilka rzeczy do poprawy. Są momenty, że gramy fajną siatkówkę, zbliżoną do tego, co chciałbym widzieć na co dzień, ale przytrafiają nam się jeszcze zbyt często przestoje w grze – mówił trener Maciej Bartodziejski. – Ta ilość gier sparingowych pozwoliła mi już poznać możliwości każdej z zawodniczek i czego mogę od nich oczekiwać – dodał łódzki szkoleniowiec. Ostatecznie ŁKS zajął trzecie miejsce w turnieju, a nagrody indywidualne w łódzkiej ekipie odebrały rozgrywająca Katarzyna Nadziałek i atakująca Agnieszka Wołoszyn. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się testowana przez ŁKS słowacka środkowa Monika Smitalova, która jest coraz bliżej podpisania umowy z wicemistrzem I ligi kobiet.