Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Znakomity debiut Magdaleny Wawrzyniak we Włoszech

Znakomity debiut Magdaleny Wawrzyniak we Włoszech

fot. archiwum

Nowy klub polskiej atakującej, Igor Gorgonzola Novara, rozegrał w tym tygodniu spotkanie kontrolne. Przy zmiennym szczęściu zespołu Luciano Pedulli Polka zanotowała bardzo dobry występ, w pierwszym sparingu będąc najlepiej punktującą swojego zespołu.

Podopieczne Luciano Pedulli rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu ligowego. Wicemistrzynie Włoch w składzie z polską atakującą – Magdaleną Wawrzyniak – rozegrały dwa mecze kontrolne. Pierwszy ze sparingów z zespołem Serie A2 – Chieri to popis gry siatkarek z Novary. Głównymi bohaterkami zespołu trenera Pedulli były Helene Rousseaux i Magdalena Wawrzyniak. To właśnie Polka była najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, kończąc mecz z dorobkiem 31 oczek przy 46-procentowej skuteczności zagrań w ataku. Nieco mniej, bo 21 punktów na konto swojego zespołu zapisała Rousseaux.

Do zespołu wicemistrzyń Włoch po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego nieco później dołączyła Noemi Signorile. Jednak szkoleniowiec Novary zdecydował się stopniowo wprowadzać Włoszkę do gry. I tak Igor Gorgonzola Novara rozpoczął składem z Bosetti, Wawrzyniak, Rousseaux, Masciullo, Rivetti i Zannoni.

Gospodynie już w pierwszej partii meczu rozpoczęły pewniej, kontrolując sytuację praktycznie na przestrzeni całego pierwszego seta wygranego 25:23. W partii kolejnej dystans dzielący obie ekipy był jeszcze bardziej widoczny, co potwierdził też końcowy wynik seta (25:20). Najwięcej emocji przyniosła partia trzecia meczu, przy wyrównanej końcówce i grze na przewagi nawet znakomicie tego dnia dysponowana Wawrzyniak nie zdołała uchronić swojego zespołu od porażki (29:31). To, co nie udało się wicemistrzyniom Włoch w trzecim secie, przynosiło rezultaty w partii kolejnej. Już mocny start gospodyń i prowadzenie 12:3 pozwoliły ustawić grę, w kolejnych fragmentach partii przyjezdne z Chieri nie miały zbyt wiele do powiedzenia, ulegając rywalkom do 18 i w całym meczu 1:3.

Igor Volley Novara – Chieri 3:1
(25:23, 25:20, 29:31, 25:18)Składy zespołów:
Igor Volley: Rousseaux, Zannoni, Wawrzyniak, Ch. Bosetti, Masciullo, Rivetti, Bruno (libero) oraz Signorile i Mabilo
Chieri: Mezzi, Torrese, Soriani, Agostinetto, Gois, Serena, Agostino (libero) oraz Curazio, Salvi, Migliorin, Moretto i Vingaretti

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved