Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Jestem pewien, że teraz wygramy

Stephane Antiga: Jestem pewien, że teraz wygramy

fot. Arkadiusz Buczyński

- Myślę, że czasami każda drużyna ma takiego przeciwnika, z którym jej wyjątkowo nie idzie i tak jest z USA. Wygraliśmy z nimi raz, byliśmy blisko kilka razy i jestem pewien, że teraz wygramy - mówi przed poniedziałkowym meczem Stephane Antiga.

Polacy jak do tej pory wypełniają bez zarzutu plan, wygrywając swoje mecze w Pucharze Świata. Ostatnim spotkaniem przed dwudniową przerwą była konfrontacja z Australią, którą biało-czerwoni wygrali 3:0. – Każdy z dotychczasowych meczów był inny – podsumował zakończony etap Stephane Antiga.Na pewno w meczu z reprezentacją Australii byliśmy maksymalnie skoncentrowani. Graliśmy agresywnie na zagrywce, dobrze we wszystkich pozostałych elementach. Teraz wszyscy myślimy już o następnym meczu, bo będzie bardzo trudny.

Ważne jest, że polscy siatkarze nie potknęli się w żadnym meczu z potencjalnie słabszym przeciwnikiem, zresztą innym faworytom tego turnieju też się to nie przydarzyło. Zdaniem trenera polskiej reprezentacji stało się tak dzięki dwóm kluczowym czynnikom. – Czasami nie było tak łatwo. Jesteśmy dobrze przygotowani zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Robiliśmy więcej zmian w składzie niż pozostałe drużyny. To jest ważne, że jeżeli będzie potrzeba, zawodnicy rezerwowi są gotowi do gry, są w odpowiednim rytmie, co zresztą mogliście zobaczyć, bo wszyscy mieli okazję pokazać się na parkiecie. Wytrzymali presję w trakcie gry. Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy – podkreślił Antiga.

Wszyscy podczas Pucharu Świata mówią o wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej, a można przecież zagrać o wygranie całego turnieju. Wspominał o tym w pomeczowych wywiadach m.in. Bartosz Kurek. Szkoleniowiec polskiej ekipy nie wybiega jednak myślami aż tak daleko. – Wiemy, dlaczego jesteśmy tutaj, chcemy awansować, ale mamy grać cały czas mecz za meczem, koncentrować się na każdym następnym. Mamy dwa dni wolnego, ale nie potrzebujemy odpoczywać. Myślę, że wszyscy są w formie – powiedział.Następne spotkanie Polacy w poniedziałek zagrają ze Stanami Zjednoczonymi, przeciwnikiem dla nas ostatnio bardzo niewygodnym. Od kiedy Stephane Antiga objął stery polskiej reprezentacji, naszej drużynie udało się z nimi wygrać tylko raz. – Bardzo lubię statystyki, ale najważniejszy będzie awans – podkreślił szkoleniowiec – Amerykanie mają dobry system blok-obrona, dobrze grają w ataku. Widać, że przygotowują się dobrze taktycznie. Myślę, że czasami każda drużyna ma takiego przeciwnika, z którym jej wyjątkowo nie idzie i tak jest z USA. Wygraliśmy z nimi raz, byliśmy blisko kilka razy i jestem pewien, że teraz wygramy – powiedział Antiga.

*z Toyamy Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved