Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Zawiszy Sulechów najlepsze w Świeciu

Siatkarki Zawiszy Sulechów najlepsze w Świeciu

W turnieju o Puchar Prezesa Firmy Mekro triumfowały aktualne mistrzynie I ligi. Sulechowianki pokonały cztery zespoły zaplecza ekstraklasy. Najciekawszy okazał się ich pojedynek z Budowlanymi Toruń, który zakończył się dopiero po tie-breaku.

Pierwszego dnia turnieju trzeci zespół minionego sezonu – Budowlani Toruń, podejmował zawodniczki z Murowanej Gośliny. Podopieczne trenera Mariusza Soi pozwoliły sobie na moment słabości w drugiej partii, w której nie wykorzystały piłki setowej. Ambitne goślinianki zdołały „urwać” seta faworytkom, ale w kolejnej odsłonie torunianki zmobilizowały się i zdeklasowały przeciwniczki (25:10). W ostatniej partii ambitny zespół KS Murowana Goślina zaprezentował się już znacznie lepiej, nie wystarczyło to jednak, by zagrozić Budowlanym.

Budowlani Toruń – KS Murowana Goślina 3:1
(25:16, 25:27, 25:10, 25:20)

Dużo więcej emocji spodziewano się po kolejnym meczu, beniaminek I ligi z aspiracjami do awansu, czyli Wisła Warszawa, stoczył pojedynek z aktualnymi mistrzyniami zaplecza ekstraklasy. Okazało się jednak, że zespół z Sulechowa rozstrzygnął tę rywalizację już w trzech setach. Rywalizację o miano najskuteczniejszej zawodniczki meczu toczyły Żaneta Baran i Monika Kutyła. Obie zagrały znakomite zawody, jednak jako drużyna lepsze były sulechowianki.

Zawisza Sulechów – Wisła Warszawa 3:0
(25:18, 25:23, 25:20)

Później na boisko wyszły jokerki, które po raz pierwszy zaprezentowały się przed własną publicznością. Osłabione brakiem Anety Dudy i Aleksandry Gancarz, które leczą kontuzje, gospodynie dobrze rozpoczęły turniej w Świeciu. Siatkarki prowadzone przez trenera Andrzeja Nadolnego nie miały problemów, by odprawić z kwitkiem goślinianki. Obyło się bez większych emocji, dobre zawody rozegrały Gabriela Gasidło, Patrycja Flakus i Natalia Matusz, które poprowadziły swój zespół do zwycięstwa w trzech setach.

Joker Mekro Świecie – KS Murowana Goślina 3:0
(25:17, 25:13, 25:19)

Drugiego dnia turnieju świecianki czekał jednak znacznie trudniejszy sprawdzian. Zawodniczki Zawiszy Sulechów gospodynie postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego zachowały jednak więcej zimnej krwi w końcówkach setów. Ambitna walka o każdą piłkę jokerek kosztowała ich popełnienie kilku błędów własnych, a te z kolei kosztowały je ostatecznie porażkę w trzech setach.

Joker Mekro Świecie – Zawisza Sulechów 0:3
(21:25, 20:25, 18:25)

Kolejną z kolei porażkę poniosły siatkarki KS-u Murowana Goślina. Nie potrafiły one powstrzymać Moniki Kutyły, młodej atakującej, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy Jokera Świecie, a obecnie jest wyróżniającą się siatkarką w stołecznej drużynie. Warszawianki nie pozostawiły rywalkom złudzeń, potwierdzając swoje wysokie aspiracje zwycięstwem o imponujących rozmiarach.

Wisła Warszawa – KS Murowana Goślina 3:0
(25:16, 25:15, 25:15)

W sobotnie popołudnie zobaczyliśmy derby zespołów z tego samego regionu. Joker Świecie podejmował Budowlanych Toruń. Jokerki stać było jednak tylko na wygranie jednej partii. W drugiej odsłonie skuteczne były Borawska i Flakus, a Aleksandrze Przepiórce udawało się dobrze rozprowadzać blok przeciwniczek. To wystarczyło do pewnego zwycięstwa (25:17). Z dobrej strony pokazała się Patrycja Wyrwa, była zawodniczka Murowanej Gośliny w trudnych momentach zdobywała bezcenne punkty dla Budowlanych Toruń.

Joker Mekro Świecie – Budowlani Toruń 1:3
(21:25, 25:17, 23:25, 23:25)

Zawodniczki z Wielkopolski nie zaliczą turnieju w Świeciu do udanych. W sobotni wieczór na zakończenie swoich zmagań uległy sulechowiankom 0:3, zajmując ostatnie miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że zawody były bardzo mocno obsadzone. Siatkarki Zawiszy Sulechów potwierdziły natomiast, że także w nadchodzącym sezonie będą jednymi z głównych pretendentek do triumfu w I lidze.

Zawisza Sulechów – KS Murowana Goślina 3:0
(25:19, 25:15, 25:10)

Nie zawiódł natomiast pojedynek Budowlanych Toruń z Wisłą Warszawa. Torunianki w przedsezonowych sparingach, podobnie jak w końcówce zeszłego sezonu, rozgrywają niezliczoną liczbę meczów zakończonych dopiero po tie-breaku. Do warszawskiego zespołu w tym meczu dołączyła Monika Naczk. Gra obu drużyn falowała, słusznym rozstrzygnięciem tego pojedynku wydawał się więc być tie-break. Sportowa „loteria” ułożyła się po myśli torunianek, które zachowały więcej zimnej krwi.

Budowlani Toruń – Wisła Warszawa 3:2
(17:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:11)

O zwycięstwie w turnieju decydowało niedzielne starcie dwóch bardzo dobrze znanych sobie drużyn. Siatkarki Budowlanych Toruń miały okazję, by zrewanżować się sulechowiankom za porażkę na turnieju towarzyskim w Łodzi. Podopieczne Mariusza Soi zagrały znacznie lepiej niż wtedy, w obronie nie ustępując rywalkom. W drużynie z Sulechowa świetne zawody rozegrała Ewa Kwiatkowska i to jej koleżanki mogły po tie-breaku cieszyć się ze zwycięstwa.

Zawisza Sulechów – Budowlani Toruń 3:2
(25:19, 17:25, 25:16, 23:25, 15:10)

Mecz pomiędzy Jokerem Świecie a Wisłą Warszawa miał zadecydować o tym, która z drużyn zajmie 3. miejsce w turnieju o Puchar Prezesa Firmy Mekro. Siatkarki ze stolicy rozpoczęły ten mecz w nieco innym zestawieniu, szansę, by udowodnić swoją wartość, dostały m.in. Marcelina Nowak i Sandra Zaczkowska. Stanęły one na wysokości zadania i pierwszy set padł łupem warszawianek. Drugi set mógł zwiastować zmianę układu sił, bo jokerki pokazały na co je stać i że nie należy ich lekceważyć (18:25). Dwa ostatnie sety długo przebiegały pod znakiem walki punkt za punkt. W decydujących momentach na boisku pojawiała się jednak Kutyła i to ona postawiła kropkę nad i.

Joker Mekro Świecie – Wisła Warszawa 1:3
(22:25, 25:18, 22:25, 23:25)