Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Murphy Troy: O tym, kto wygra, może zadecydować dyspozycja dnia

Murphy Troy: O tym, kto wygra, może zadecydować dyspozycja dnia

fot. kansas.com

Amerykanie, podobnie jak Polacy, nie przegrali jeszcze meczu w tegorocznym Pucharze Świata. W poniedziałek obie reprezentacje czeka bezpośrednia konfrontacja. - Oba zespoły rozgrywają znakomity turniej, grają dobrze i równo - mówi Murphy Troy.

Jakie nastroje dominują obecnie w waszym zespole? Radość z powodu ośmiu kolejnych zwycięstw czy presja związana z ostatnimi, najważniejszymi meczami?

Murphy Troy: Bardzo cieszymy się z naszych dotychczasowych rezultatów i jesteśmy gotowi na trzy ostatnie mecze. To długi i niezwykle wymagający turniej, jesteśmy więc w pełni skupieni na tym, by zakończyć go równie mocno, jak go rozpoczęliśmy.

Zwycięzca meczu USA – Polska będzie mógł już bardzo śmiało myśleć o wyjeździe na igrzyska olimpijskie. To dla was najważniejszy mecz tego lata?– Każde z trzech spotkań, jakie mamy jeszcze przed sobą, jest dla nas szalenie istotne. To na pewno najważniejsze potyczki tego lata, a być może największe mecze w ciągu ostatnich trzech lat.

Kto jest faworytem poniedziałkowego meczu?

– Trudno to ocenić. Oba zespoły rozgrywają jak na razie znakomity turniej, grają dobrze i równo. O tym, kto wygra w meczu Polski ze Stanami Zjednoczonymi, może zadecydować dyspozycja dnia.

Ty jak dotąd większość spotkań oglądasz z perspektywy kwadratu dla rezerwowych. Masz być tajną bronią Johna Sperawa na spotkanie z Polakami?

Oczywiście, trener Speraw ukrywa mnie przed światem jako asa w rękawie. To bardzo sprytny trener! (śmiech) Tylko nie mówcie tego polskiej drużynie!

Przed reprezentacją USA jeszcze mecz z gospodarzami turnieju, Japonią, czyli jedyne wasze spotkanie, które może być oglądane przez pełną halę. Tęsknisz już za atmosferą z PlusLigi?

Tak, bardzo brakuje mi polskich fanów. Publiczność w Japonii jest nie tylko mniej liczna, ale i cichsza, mniej żywiołowa. Nie ma żadnego porównania z tą, która dopinguje zespół LOTOSU Trefla w ERGO ARENIE.

Przed tobą trzy ostatnie mecze w reprezentacji w tym roku. Już w połowie października zobaczymy cię z powrotem w Gdańsku. Wiesz, co dzieje się w zespole LOTOSU Trefla?

– Oczywiście, jestem na bieżąco, śledzę wyniki sparingów i już nie mogę doczekać się powrotu. Zresztą teraz prawie jedna czwarta naszego składu jest w Tokio i jutro stanę po innej stronie siatki niż „Mikuś” i „Gato”.

 

źródło: lotostrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved