Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorów: Grupowi rywale Polaków w finale

MŚ juniorów: Grupowi rywale Polaków w finale

fot. Tomasz Tadrała

Rosja i Argentyna to reprezentacje, które będą walczyć o złoto mistrzostw świata juniorów w Meksyku. Rosjanie pokonali w czterech setach Brazylię, a argentyński zespół odprawił Chińczyków. Ich rywalom z I rundy - Polakom, po zwycięstwie z Iranem pozostaje walka o 9. miejsce.

o miejsca 13-16

Japończycy od początku meczu grali bardzo szybką siatkówkę, z którą w obronie nie radzili sobie reprezentanci Egiptu. Chociaż podopieczni Grzegorza Rysia dobrze przyjmowali i wyprowadzali ataki, reprezentanci Japonii bardzo pewnie grali w obronie. Poza drugim ostatecznie wygranym na przewagi przez Egipcjan setem siatkarze Shingo Sakaiego kontrolowali przebieg meczu. Najpewniejszym punktem japońskiej reprezentacji był Taishi Onodera, natomiast po egipskiej stronie ponownie liderem był Saad Ahmed.

Japonia – Egipt 3:1
(25:18, 27:29, 25:21, 25:20)Gospodarze turnieju kontynuują pasmo porażek. Dobre przyjęcie zawodników z Meksyku nie przekładało się na skuteczność w ataku. Chociaż na początku setów trwała wyrównana walka, w końcówkach spokojniej grali Kubańczycy i to oni wygrywali poszczególne partie. Najlepiej punktującymi zawodnikami drużyn byli Kubańczyk Osmany Uriarte i Meksykanin Ridl Alexis Garay Nava, obaj zdobyli po 16 punktów. Reprezentantom Meksyku pozostała walka o uniknięcie ostatniego miejsca.

Kuba – Meksyk 3:0
(25:19, 25:23, 25:22)

o miejsca 9-12

Pierwsze dwa sety spotkania USA – Francja bez najmniejszych problemów wygrali zawodnicy z Europy, nie do zatrzymania w ataku byli Jean Patry oraz Timothee Carie. Amerykanie jednak nie poddali się i korzystając z rozkojarzenia przeciwników, zapisali na swoim koncie trzecią odsłonę spotkania. Nie wystarczyło to jednak do odwrócenia losów meczu, gdyż w czwartej partii Francuzi bez większych problemów wygrali do 21 i to oni powalczą o 9. miejsce. Najjaśniejszą gwiazdą pojedynku był Jean Patry, zdobywca 24 punktów, po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym był Jeffrey Jendryk (15 punktów).

USA – Francja 1:3
(22:25, 20:25, 25:16, 21:25)

Nie bez problemów Polacy pokonali reprezentację Iranu. Prowadzeni przez efektownie grającego Aleksandra Śliwkę biało-czerwoni zapewnili sobie tym samym udział w walce o 9. miejsce. Więcej o spotkaniu Polska – Iran przeczytasz tutaj.

Polska – Iran 3:1
(21:25, 25:21, 25:22, 25:19)

o miejsca 5-8

Turcy zdominowali pojedynek z Kanadą, jedynie w pierwszej odsłonie spotkania reprezentanci Kanady zdołali nawiązać walkę z przeciwnikami. Prowadzeni przez Yasina Aydina reprezentanci Turcji pomimo dużej ilości błędów własnych byli zespołem wyraźnie lepszym. Przez problemy z przyjęciem tureckiej zagrywki Kanadyjczycy nie byli w stanie skutecznie wyprowadzić ataku, znacznie mniej punktów niż we wcześniejszych meczach zdobyli dotychczasowi liderzy zespołu Lucas Coleman i Ryan Nickifor.

Turcja – Kanada 3:0
(25:23, 25:14, 25:16)

Pojedynek Włochów ze Słoweńcami był bardzo wyrównany. Obie drużyny popełniały mało błędów własnych, a reprezentanci Włoch wygrali dzięki lepszej skuteczności na siatce. Poza trzecim setem początki poszczególnych partii lepiej rozgrywali zawodnicy Michele Totire, a zawodnicy Iztoka Kšeli dopiero z czasem niwelowali straty. Taka taktyka nie wystarczyła na dobrze dysponowanych przeciwników, przez co reprezentanci Słowenii musieli uznać wyższość rywali. Czterech zawodników zapisało na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową, byli to Włosi: Andrea Argenta (28 punktów) i Alberto Polo (17 punktów) oraz Słoweńcy: Toncek Sern (26 punktów) i Jure Okroglic (15 punktów).

Włochy – Słowenia 3:1
(25:20, 25:16, 19:25, 25:20)

półfinały

Od początku spotkania Argentyna – Chiny zawodnicy Alejandro Grossiego kontrolowali sytuację. Nie do zatrzymania był Nicolas Lazo, a Chińczycy popełniali dużo błędów, przez które nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom, przegrywając pierwszego seta do 22. W drugiej partii reprezentanci Chin poprawili grę w obronie, coraz pewniej wykorzystywali kontrataki, skutecznie punktował Runtao Xia. Wciąż jednak trwała gra punkt za punkt, którą ostatecznie wygrali Argentyńczycy (26:24). Trzecia odsłona spotkania rozegrała się pod dyktando siatkarzy Alejandro Grossiego, z których najlepszymi zawodnikami byli Brian Melgarejo i Bruno Lima. Argentyńczycy nie pozostawili złudzeń reprezentacji Chin i zdecydowanie wygrali 3:0, przez co podobnie jak kadeci zagrają w finale.

Argentyna – Chiny 3:0
(25:22, 26:24, 25:14)

Pierwsze dwa sety drugiego półfinału pomimo wyrównanego przebiegu wygrywali Rosjanie. Brazylijczycy bardzo dobrze zagrywali, jednak więcej zimnej krwi w końcówkach setów zachowywali niepokonani do tej pory zawodnicy z Rosji. Dopiero w trzeciej odsłonie spotkania od początku do końca grę kontrolowali siatkarze z Brazylii, wygrywając do 18. Podrażnieni tą porażką Rosjanie zdecydowanie pewniej rozpoczęli kolejną odsłonę spotkania. Pomimo starań Brazylijczycy byli tylko tłem dla rywali, którzy po zwycięstwie do 21 zapewnili sobie udział w walce o złoto. Najjaśniejszymi gwiazdami wyrównanego półfinału byli Denis Bogdan (24 punkty) oraz zdobywca 23 „oczek” po stronie brazylijskiej – Ciao.

Rosja – Brazylia 3:1
(25:23, 25:21, 18:25, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej mistrzostw świata juniorów

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved