Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mediolan Masters: 5. miejsce Kosiaka i Rudola

Mediolan Masters: 5. miejsce Kosiaka i Rudola

fot. CEV

Polska dwójka Maciej Kosiak i Maciej Rudol przed zakończeniem tegorocznego sezonu wystąpiła w zawodach CEV Masters w Mediolanie. Biało-czerwoni zapisali na swoim koncie dobry występ i zajęli piąte miejsce, choć była szansa na coś więcej.

W mediolańskich zawodach wystąpiła niemal cała czołówka europejskich par plażowych, z wicemistrzami świata – Nummerdorem i Varenhorstem na czele. Ci turnieju nie zaliczyli do udanych, plasując się na 10. miejscu. Polskę w zawodach reprezentował natomiast duet Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy zostali rozstawieni z numerem 11. Polacy od początku radzili sobie bardzo dobrze, pokonując w pierwszych dwóch rundach najpierw Łotyszy Regza/Plavins, a następnie Niemców Holler/Schröder. Niezwykle emocjonujący i niemal dramatyczny pojedynek biało-czerwoni rozegrali z parą łotewską. Każdy z setów grany był na styku, a na uznanie zasługuje walka polskich siatkarzy w tie-breaku. Emocje sięgały w nim zenitu, a Kosiak z Rudolem wygrali go po długiej walce 20:18. Spotkanie z parą niemiecką było już łatwiejsze i choć rywale nie dali łatwo za wygraną, to ulegli w dwóch setach.

Niestety, polscy plażowicze na tym zakończyli pasmo wygranych w tym turnieju, bowiem w trzeciej rundzie, dającej już awans do półfinału, musieli uznać wyższość byłych mistrzów świata – Holendrów Brouwer/Meeuwsen. Przeciwnicy okazali się wyraźnie lepsi, a nasi reprezentanci tylko momentami byli w stanie nawiązać z nimi walkę. Biało-czerwoni wylądowali więc po drugiej stronie drabinki – nadal mając szansę na walkę w strefie medalowej. W niej rozegrali pojedynek z Włochami Ranghieri/Carambula i choć mieli w nim swoje szanse, zabrakło siatkarskiego szczęścia i porażką zakończyli udział w zawodach. Jak się okazało, po pokonaniu Polaków duet gospodarzy poszedł za ciosem i triumfował w całych zawodach. W finale Ranghieri/Carambula pokonali parę Holler/Schröder, która w drugiej rundzie przegrała z Kosiakiem i Rudolem.

Wyniki polskiej pary:
Kosiak/Rudol POL [11] – Regza/Plavins LAT [6] 2:1

(21:19, 19:21, 20:18)
Holler/Schröder GER [14] – Kosiak/Rudol POL [11] 0:2
(19:21, 22:24)
Kosiak/Rudol POL [11] – Brouwer/Meeuwsen NED [2] 0:2
(12:21, 16:21)
Ranghieri/Carambula ITA [3] – Kosiak/Rudol POL [11] 2:0
(24:22, 21:18)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved