Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jakub Bednaruk: Spodziewałem się lepszej postawy

Jakub Bednaruk: Spodziewałem się lepszej postawy

fot. Mateusz Siwiec

Chociaż w ostatnich spotkaniach Polacy zapisują na swoim koncie same zwycięstwa, przez słabszą grę w pierwszej fazie mistrzostw pozostała im walka o 9. miejsce. Trener Jakub Bednaruk nie ukrywa, że oczekiwania wobec zespołu były znacznie wyższe.

Biało-czerwoni słabo rozpoczęli spotkanie z Iranem, mieli problem z zatrzymaniem bardzo pewnie grającego Amina Esmaeilnezhada. Po przegranym do 21 secie w kolejnych Polacy przejęli inicjatywę. Pomimo starań reprezentantów Iranu zawodnicy Farhad Nafarzadeh nie potrafili skutecznie przeciwstawić się Polakom, przez co przegrali trzy kolejne partie. Przez większość meczu nie do zatrzymania był Aleksander Śliwka, który to spotkanie rozegrał jako atakujący. Siatkarz skończył 30 z 49 ataków, utrzymując 61% skuteczności. Do swojego dorobku dodał również jednego asa oraz jeden punktowy blok. Drugim wyróżniającym się zawodnikiem był Bartłomiej Lemański, który aż siedmiokrotnie skutecznie zablokował rywali, 5 razy sam skutecznie zaatakował oraz dwukrotnie punktował zagrywką. – Z czasem, gdy mieliśmy problem z podbiciem ich ataków, nasza gra się skomplikowała – stwierdził członek irańskiego sztabu, Fadakar Alieriza. Po porażce z Polakami reprezentantom Iranu pozostaje walka z USA o jedenaste miejsce. – Wciąż mamy oczekiwania dotyczące naszego ostatniego meczu. Mamy nadzieję, że to spotkanie wygramy – podkreślił Irańczyk.

Chociaż Polacy poza Śliwką i Lemańskim zaprezentowali się przeciętnie, wystarczyło to do pokonania Irańczyków. Większych uwag do postawy zespołu nie miał szkoleniowiec polskiej reprezentacji. – Myślę, że mój zespół dobrze się zaprezentował. Powrócił do skutecznej gry w odpowiednim czasie, grając przeciwko dobremu przeciwnikowi, jakim jest reprezentacja Iranu, jednak spodziewałem się lepszej postawy. Najważniejszą rzeczą było zwyciężyć – podsumował mecz Jakub Bednaruk.

Po zdobyciu złota w mistrzostwach świata przez kadetów juniorzy jechali z jasnym celem, jakim było przywiezienie medalu z turnieju w Meksyku. Już po pierwszej rundzie nadzieje naszych zawodników zostały jednak rozwiane. Porażka z Rosją 0:3 na inaugurację turnieju oraz przegrana 1:3 z Argentyną na koniec I fazy sprawiły, że biało-czerwoni zajęli dopiero trzecie miejsce w swojej grupie, co oznaczało utratę możliwości dalszej walki o medale. Od tamtej pory biało-czerwoni wygrali już wszystkie swoje spotkania. – W ostatnim meczu oczekujemy zwycięstwa, chociaż spodziewaliśmy się, że zakończymy turniej na lepszym miejscu – nie ukrywał polski trener. Ostatnie spotkanie mistrzostw z udziałem Polaków zostanie rozegrane w poniedziałek o 2:00 polskiego czasu. Przeciwnikiem biało-czerwonych będą Francuzi, których niedawno reprezentanci Polski pokonali 3:1. Zwycięzca tego pojedynku zajmie 9. miejsce.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved