Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bielszczanki zwycięskie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bielszczanki zwycięskie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pięć zespołów z Orlen Ligi w weekend rywalizowało w Ostrowcu Świętokrzyskim w towarzyskim turnieju. Najlepsze okazały się siatkarki z Bielska-Białej. Na ostatnim miejscu natomiast uplasował się Developres SkyRes Rzeszów.

Warto wspomnieć, że wszystkie mecze trwały trzy pełne sety. Za każdy wygrany set zespół otrzymywał punkt. Pierwszego dnia, na otwarcie zawodów gospodynie spotkały się z Budowlanymi Łódź. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego okazały się zdecydowanie lepsze w pierwszym secie, nie pozwalając rywalkom na nawiązanie walki. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła i to zespół trenera Parkitnego zdominował boiskowe wydarzenia. W ostatnim secie łodzianki wróciły do swojej dobrej gry i zwyciężyły w całym meczu 2:1.

W drugim meczu dnia BKS Aluprof przez dwa sety niepodzielnie panował na boisku, przeważając w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza poderwały się jednak do gry i w trzecim secie nawiązały walkę z rywalkami. Bielszczanki miały szansę na wygraną i w tej partii, ale to rzeszowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Na zakończenie dnia na boisku zameldowały się siatkarki Legionovii Legionowo i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jedynie w drugiej partii można było mówić o jakiejkolwiek walce. Podopieczne trenera Guidettiego okazały się jednak lepsze po grze na przewagi. W dwóch pozostałych setach dominacja Legionovii nie podlegała żadnej dyskusji.

(25:17, 27:25, 25:18)

Drugi dzień imprezy otworzył mecz zespołów z Legionowa i Łodzi. Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, gładko wygrywając pierwszego seta. Legionovia jednak opanowała sytuację na boisku i w dwóch kolejnych odsłonach to ona dyktowała warunki gry, wygrywając tym samym swój drugi mecz. Kibice gospodyń na wygraną swojej drużyny musieli czekać do drugiego meczu dnia, w którym KSZO zmierzyło się z Developresem Rzeszów. Było to jak do tej pory jedno z najbardziej zaciętych spotkań w turnieju. Żadna z drużyn nie zdołała uzyskać wysokiej przewagi, detale zdecydowały, że to podopieczne Dariusza Parkitnego wyszły zwycięsko ze wszystkich trzech setów.

W pierwszym i trzecim secie meczu z Budowlanymi Łódź BKS Aluprof nie miał za wiele do powiedzenia. Bielszczanki jedynie w drugim secie potrafiły lekko postawić się rywalkom. Wygrały tę część meczu, ale w końcowym rozrachunku i tak lepsze okazały się siatkarki trenera Jacka Pasińskiego. Na zakończenie dnia zagrały zespoły z Rzeszowa i Legionowa. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza nie były w stanie wygrać także i tego meczu. W dwóch pierwszych setach nie podjęły walki, natomiast w trzeciej partii siatkarki Developresu poprawiły swoją grę. Nieznacznie lepsze okazały się jednak legionowianki, które triumfowały w całym meczu 3:0.

(19:25, 19:25, 22:25)

Niedziela była ostatnim dniem imprezy. W pierwszym meczu siatkarki z Legionowa nie miały absolutnie nic do powiedzenia w meczu ze znakomicie grającymi bielszczankami. W trzeciej partii podopieczne trenera Guidettiego nie zdołały przekroczyć granicy dziesięciu punktów. Następnie zagrały łodzianki z rzeszowiankami. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza miały ostatnią szansę na wygranie meczu, ale Budowlani Łódź prezentowali się podczas tych zawodów naprawdę dobrze. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie dały rywalkom większych szans, były zespołem lepszym w każdym elemencie.

Na zakończenie zmagań gospodynie zmierzyły się z drużyną z Bielska-Białej. Podopieczne trenera Parkitnego nie były w stanie nawiązać żadnej walki z rywalkami, którym ta gładka wygrana zapewniła zwycięstwo w całej imprezie.