Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Towarzyski triumf dąbrowianek nad Muszynianką

Towarzyski triumf dąbrowianek nad Muszynianką

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w sobotę w trzech setach Polski Cukier Muszyniankę w meczu sparingowym. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Piłki Siatkowej im. Jana Załuskiego rozgrywanego w ten weekend w Krzeszowicach.

Na początku pierwszego seta dąbrowianki miały nieco problemów z przyjęciem, jednak z biegiem czasu role się odwróciły – to zagrywki siatkarek MKS-u sprawiały rywalkom bardzo dużo problemów, dzięki czemu na drugiej przerwie technicznej podopieczne Juana Manuela Serramalery prowadziły 16:11. Przy stanie 20:14 wydawało się, że set zakończy się pewnym zwycięstwem Tauronu, jednak ekipa z Muszyny zaczęła gonić i doszła rywalki na jedno oczko – 21:20. Ostatni punkt zdobyły jednak dąbrowianki – mocnym atakiem partię zakończyła Perry.

W drugiej części gry drużyna MKS-u szybko uzyskała przewagę, która nie stopniała do samego końca. W ekipie z Dąbrowy Górniczej dobrze wyglądało rozegranie, dalej na zagrywce świetnie radziły sobie Hancock, Perry i Bałucka. Ostatni punkt, podobnie jak w poprzednim secie, zdobyła Perry.

Początek trzeciej części znów był po myśli dąbrowianek, które objęły prowadzenie 6:2. Bardzo korzystny rezultat utrzymywał się prawie do drugiej przerwy technicznej (14:8). Czas wziął wtedy trener Serwiński, który wybił nieco z rytmu przeciwniczki – zagrywkę zepsuła McClendon, a Perry dała się zablokować. Drużyna z Muszyny złapała kontakt (14:13) i przez kilka minut walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 18:18 trener Serramalera wziął czas i po nim jego zespół zaczął budować przewagę. Rywalki nieco w tym pomagały, bowiem popełniały błędy – przy ataku McClendon blok wpadł w siatkę, a później Skrzypkowska zaatakowała w antenkę. Mecz zakończyła udanym blokiem Perry.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 3:0
(25:23, 25:19, 25:21)

MKS: Różycka, Bałucka, Dziękiewicz, Perry, Hancock, McClendon, Strasz (libero) oraz Urban i Staniucha-Szczurek
Muszynianka: Skrzypkowska, Savić, Ciaszkiewicz-Lach, Helić, Sosnowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Hatala, Śliwa (libero), Pelc i Szczygieł

źródło: mks.dabrowa.pl