Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Serbia i Holandia szlifują formę przed mistrzostwami Europy

Serbia i Holandia szlifują formę przed mistrzostwami Europy

fot. FIVB

Podczas gdy w Japonii najlepsze drużyny świata biją się o bilet do Rio de Janeiro, reprezentacje Serbii i Holandii rozgrywały w Belgradzie mecze sparingowe. W pierwszym, czwartkowym meczu kontrolnym górą byli Serbowie. W sobotę rewanż wzięli gracze Oranje.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy reprezentacjami Serbii i Holandii, które rozegrano w czwartek w Belgradzie, górą byli gospodarze. W Belgradzie podopieczni Gido Vermeulena dwukrotnie odrabiali straty i wysoko postawili poprzeczkę Serbom. W pierwszych trzech setach Pomarańczowym udawało się powstrzymać gwiazdę reprezentacji Serbii i byłego gracza Skry Bełchatów – Aleksandara Atanasijevicia. W tie-breaku zwycięstwo siatkarzy prowadzonych przez Nicolę Grbicia było już jednak niezagrożone. W holenderskiej ekipie najlepiej punktującymi zawodnikami byli Kay van Dijk (22 punkty) i Dick Kooy (17 oczek). W sobotę wieczorem obie reprezentacje zmierzą się ponownie.

Obie drużyny zagrały w tym spotkaniu na przeciętnej, wynoszącej nieco ponad 50-procentowej skuteczności w ataku. Serbowie i Holendrzy nie mogli za to pochwalić się jakością przyjęcia. Pozytywny odbiór zagrywki ledwo przekraczał 50%, Serbowie mieli 51% odbioru pozytywnego i 28% perfekcyjnego, natomiast ich rywale zanotowali wskaźniki odpowiednio 42% i 23%. Wynikało to z tego, iż obie ekipy postawiły na trudną zagrywkę. W asach serwisowych było 11:8 dla Holendrów. Negatywnie na poziom widowiska wpływały jednak błędy własne. Serbowie popełnili ich 22, natomiast Oranje – 36.

Serbia – Holandia 3:2
(25:19, 23:25, 25:22, 18:25, 15:10)Składy zespołów:
Serbia:
Kovacević U. (11), Stanković (4), Ivović (15), Jovović (2), Podrascanin (12), Atanasijević (8), Rosić (libero) oraz Majstorović (libero), Katić (2), Petrić, Starović (5), Brdjović, Lisinac (9) i Okolić (2)
Holandia: Abdel Aziz (11), Rauwerdink (10), Kooy (17), Van Dijk (22), Bontje (8), Diefenbach (10), Maan (libero) oraz Van Harskamp, Ter Horst (1) i Andringa


 

W drugim meczu Holendrzy zrewanżowali się wicemistrzom tegorocznej Ligi Światowej. Po ponad dwóch godzinach gry podopieczni Gido Vermeulena wygrali 3:2. Warto jednak wspomnieć, że poza fragmentem pierwszej partii, kiedy to Holendrzy ze stanu 16:13 odskoczyli na 21:14 (ostatecznie wygrali 25:20) oraz całym czwartym, zdominowanym przez Serbów setem, na boisku trwała zacięta walka. W rolach głównych po stronie holenderskiej wystąpili gracze znani z PlusLigi, Dick Kooy, Kay van Dijk i Rob Bontje. Dwóch pierwszych było liderami, jeżeli chodzi o atak swojego zespołu, do nich wędrowała większość piłek. Były gracz Jastrzębskiego Węgla z kolei okazał się w swoim teamie „królem polowania”, jeżeli chodzi o blok. Zdobył on tym elementem połowę ze swoich dwunastu punktów. Serbom natomiast nie pomogły 24 punkty Sasy Starovicia czy kapitalna postawa Srećko Lisinaca. Siatkarz PGE Skry Bełchatów zdobył aż 20 punktów, kończąc 11 z 21 posłanych do niego piłek, zapunktował także siedem razy w bloku i dwa razy zagrywką.

Obie drużyny nie spisały się wybitnie, jeżeli chodzi o atak. Serbowie zanotowali w tym elemencie zaledwie 43% skuteczności, zaś Holendrzy 42%. W spotkaniu tym można było jednak zobaczyć aż 30 punktowych bloków (19 Holendrów i 11 Serbów), a w asach serwisowych było 8:6 dla gospodarzy. Serbowie popełnili 29 błędów własnych, Holendrzy zaś 31. Warto wspomnieć, że trener Grbić dał w sobotę odpocząć Aleksandarowi Atanasijeviciowi, Marko Podrascaninowi, Nemanji Petriciowi i Urosowi Kovaceviciowi.

W rozpoczynających się już 9.10 mistrzostwach Europy Serbia zagra w Busto Arsizio przeciwko Słowacji, Finlandii i reprezentacji Rosji. Holendrzy zaś turniej rozpoczną w Sofii z Bułgarami, Niemcami i Czechami.

Serbia – Holandia 2:3
(20:25, 25:23, 22:25, 25:19, 18:20)

Składy zespołów:
Serbia: Kovacević N. (1), Ivović (11), Jovović, Starović (24), Lisinac (20), Okolić (9), Majstorović (libero) oraz Rosić (libero), Katić (13) I Brdjović (1)
Holandia: Abdel Aziz (2), Rauwerdink (6), Kooy (14), Van Dijk (16), Bontje (12), Diefenbach, Jorna (libero) oraz Maan (libero), Van Harskamp (1), Ter Horst (4), Van Bemmelen (7), Klapwijk (8), Koelewijn (6) I Andringa (7)

źródło: ossrb.org, volleybal.nl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved