Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PTPS Piła górą w Kaczorach

PTPS Piła górą w Kaczorach

Siatkarki Atomu Trefla Sopot nie sprostały rywalkom z Piły w drugim z tegorocznych sparingów. Porażka atomówek w sobotnie popołudnie spowodowana była w dużej mierze własnymi błędami oraz niezbyt dobrym przyjęciem. Nie pomogła nawet bardzo dobra zagrywka.

W pierwszym secie sopocianki nie poradziły sobie zbyt dobrze. Już na samym początku partii wicemistrzynie Polski zdecydowanie nie mogły się odnaleźć w malutkiej hali, choć nie powinno to tłumaczyć wysokiej przewagi pilanek już na samym starcie (12:6). Na drugiej przerwie technicznej przewaga gospodyń turnieju wciąż była spora (16:9), ale dość niespodziewanie atomówki nadgoniły wynik w drugiej części seta i doprowadziły do remisu po 24. Górą w końcówce był jednak PTPS, który wygrał 26:24.

Drugi set wyglądał praktycznie bliźniaczo do pierwszego. Na pierwszej przerwie technicznej pilanki prowadziły tylko 8:7, ale z minuty na minutę ich przewaga rosła (16:12, 19:14). Spokój Lorenzo Micellego nie wniósł takiego samego spokoju do gry sopocianek i w efekcie po niezbyt widowiskowej grze przegrały one 19:25.

W secie trzecim wicemistrzynie Polski weszły na zupełnie inny poziom niż w poprzednich partiach. Choć na początku seta było 6:6, atomówki szybko odskoczyły na 12:7 i sumiennie zdobywały kolejne punkty (16:8, 20:10). Po chwili stało się jasne, że gospodynie nie dogonią przyjezdnych i za sprawą nadal skutecznej gry całego zespołu, a w szczególności Martyny Łukasik, zielono-niebieskie wygrały wysoko, 25:14.

Wszystko wskazywało na to, że po wygraniu trzeciej partii atomówki wrócą do gry i doprowadzą do tie-breaka. Tak się jednak nie stało. Po mocnym początku przewaga topniała powoli z 6:2 do 10:7 i 11:10. Po chwili gospodyniom udało się wyjść na prowadzenie 13:11, głównie za sprawą błędów własnych popełnianych przez zielono-niebieskie. Te jednak znów się przebudziły i zdobywszy cztery punkty z rzędu, prowadziły 15:13. Gra była jednak zbyt szarpana i za mocno falowała – po odrobieniu wyniku i wypracowaniu przewagi na 20:15 pilanki wygrały dość pewnie 25:22.

PTPS Piła – PGE Atom Trefl Sopot 3:1
(26:24, 25:19, 14:25, 25:22)

Atom Trefl Sopot: Savenchuk (8), Miros (23), Radenković (3) Łukasik J. (9), Cooper (6), Wilczyńska, Kulig (libero) oraz Łukasik M. (13), Kaczmar i Dąbrowska
PTPS Piła: Skorupa (7), Kwiatkowska (12), Babicz (11), Urban (1), Wilk (6), Leggs (10), Lewandowska (libero) oraz Konieczna, Kukulska (6) i Sobczak (2)

źródło: atomtrefl.pl