Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Pytel nową środkową Jokera Świecie

Magdalena Pytel nową środkową Jokera Świecie

fot. archiwum

Kłopoty finansowe KS-u Jastrzębie-Borynia poskutkowały wycofaniem się zespołu z I ligi. "Osierocone" zawodniczki szukają nowych klubów, a niektóre w błyskawicznym tempie je znalazły. Do drugiej grupy zalicza się Magdalena Pytel, która związała się z Jokerem Świecie.

Kilka dni temu siatkarską Polskę obiegła informacja o problemach w pierwszoligowym KS-ie Jastrzębie-Borynia. Jak się okazało, kryzys w sektorze górnictwa węgla kamiennego zmusił działaczy JSW do wycofania się z udzielanego wsparcia dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju, a co za tym idzie uniemożliwił drużynie start w rozgrywkach I ligi w sezonie 2015/2016. Z dnia na dzień bez kontraktów pozostało kilkanaście zawodniczek i w błyskawicznym tempie musiały one szukać nowych pracodawców.

Na obecnym etapie przygotowań do rozgrywek 2015/16 znalezienie nowego klubu jest niezwykle trudne, jednak nie jest niemożliwe. Udowodniła to środkowa, Magdalena Pytel, która już związała się z innym pierwszoligowcem – Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Wychowanka BKS-u Bielsko-Biała trafiła do klubu z północy kraju m.in. dlatego, iż kontuzji doznała inna środkowa, Aneta Duda. – Z gry na kilka tygodni wypadła nam Aneta Duda, więc musieliśmy zareagować, bo z dwiema środkowymi daleko się nie dojedzie. Magdę znam z Ekstrimu Gorlice. W naszej drużynie zadebiutuje w turnieju o Puchar Prezesa firmy Mekro, który rozpocznie się w weekend w naszej hali – przyznał trener Andrzej Nadolny.

Środkowa w swojej karierze broniła też barw Wisły Kraków, z którą wywalczyła promocję do I ligi w 2012 roku. W Jokerze Pytel występować będzie z numerem 14 i będzie to jej trzeci sezon na poziomie pierwszoligowym.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved