Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kolejne wygrane sparingi Niemców, tym razem w Finlandii

Kolejne wygrane sparingi Niemców, tym razem w Finlandii

fot. FIVB

Jedni z kandydatów do medalu rozpoczynających się już na początku października mistrzostw Europy, Niemcy, rozegrali dwa kolejne zwycięskie sparingi. Podopieczni Vitala Heynena udali się tym razem do fińskiego Salo na mecze z kadrą Suomich.

W pierwszym, piątkowym meczu trener Heynen dał szansę gry niemal wszystkim swoim podopiecznym z wyjątkiem Denisa Kaliberdy i Georga Grozera. Liderem ekipy z 24 punktami na koncie był Christian Fromm, który w trakcie meczu grał także na pozycji atakującego, do tego 15 punktów dołożył Jochen Schöps. Niemcy zupełnie zdominowali pierwszego seta, mieli w nim blisko 70% skuteczności ataku, dobrze działał także system blok-obrona. W kolejnych partiach na boisku rozgorzała prawdziwa siatkarska wojna. Finowie zdecydowanie poprawili jakość swojej gry, co spowodowało, że Niemcy nie mogli utrzymać już tak rewelacyjnej efektywności ataku. Zaowocowało to tym, że gra zakończyła się w tie-breaku. W piątej partii Finowie za sprawą dobrej gry Urpo Sivuli prowadzili już 10:8, ale brązowi medaliści mistrzostw świata zdołali wyrównać po bloku Toma Strohbacha. W przeciągu całego meczu podopieczni Vitala Heynena mieli sporą przewagę, jeżeli chodzi o atak (56% przy 42% Finów). W bloku było 11:10 na korzyść Finów, natomiast w asach serwisowych 3:2 dla Niemców.

Finlandia – Niemcy 2:3
(13:25, 25:22, 20:25, 25:21, 15:17)

Dzień później, w sobotę, zespoły rozegrały w Salo kolejny test-mecz i ponownie zakończył się on w pięciu setach. Tym razem po stronie niemieckiej najlepiej punktowali Grozer (21 pkt.) i Tom Strohbach (16 pkt.). W pierwszym secie Finowie prowadzili już 16:13, ale sprawy w swoje ręce wziął Georg Grozer. Pomógł swojej drużynie wyjść na prowadzenie, którego nie oddała ona już do samego końca (21:19, 25:21). W drugim secie znakomicie funkcjonował niemiecki atak, błyszczał zwłaszcza młody Strohbach, który przy sześciu skończonych atakach zanotował aż 83-procentową efektywność. Niemcy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia (8:4, 16:13, 21:15) i objęli prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu to Finowie wzięli sprawy w swoje ręce, byli bardziej aktywni w bloku, skuteczniejsi niż wcześniej w ataku. Spowodowało to, że kibice ponownie zobaczyli tie-breaka. Niemcy rozpoczęli go znakomicie, było m.in. 3:0 i 7:1 i prowadzenia nie dali już sobie odebrać do końca. Dobrze znów działał system blok-obrona i znacząco wzrosła skuteczność ataku (64%).Finlandia – Niemcy 2:3
(21:25, 19:25, 25:23, 25:17, 9:15)

Teraz podopieczni trenera Heynena wracają do swojej bazy w Kienbaum. Przed mistrzostwami Niemcy zagrają jeszcze w Ludwigsburgu (25.09-27.09) w Turnieju Czterech Narodów (Niemcy, Francja, Serbia i Słowenia) oraz dwumecz z Rosją na początku października (3.10-4.10) w Bremie i Hamburgu. Belgowie natomiast w najbliższy weekend trzykrotnie zagrają z Estonią. Pierwsze mecze siatkarskich mistrzostw Europy już 9.10. Niemcy w grupie zmierzą się kolejno z Bułgarią, Holandią i Czechami. Belgowie natomiast turniej zaczną od meczu z biało-czerwonymi, potem zmierzą się z Białorusią, a na koniec ze Słowenią.

 

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved