Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Juraj Zaťko znalazł nowy klub

Juraj Zaťko znalazł nowy klub

fot. Joanna Skólimowska

Po ostatnich sezonach spędzonych w Polsce były rozgrywający AZS-u Politechniki Warszawskiej i AZS-u Olsztyn znalazł nowy klub. Juraj Zaťko zamienia plusligowe parkiety na ligę słowacką, korzystając z oferty VK Ekonóm SPU Nitra.

Po dwóch sezonach spędzonych w PlusLidze słowacki rozgrywający zmienia środowisko. Od nowego sezonu zawodnik będzie grał w zespole prowadzonym przez Marka Kardoša, a więc szkoleniowca również znanego z rozgrywek polskiej ekstraklasy. Juraj Zaťko jest kolejnym reprezentantem Słowacji, który zdecydował się na grę w Nitrze. Wcześniej ten sam kierunek obrał libero reprezentacji naszych południowych sąsiadów – Matej Kubš. Obaj zawodnicy do swojego nowego klubu dołączą jednak dość późno, bo dopiero w październiku, po zakończeniu rywalizacji w mistrzostwach Europy.

Sam zawodnik krótko skomentował swoją decyzję. – Oferta z Nitry przyszła w odpowiednim czasie, bo jeszcze na początku września byłem bez jakiegokolwiek kontraktu klubowego. Przekonał mnie projekt, jaki ma być realizowany w Nitrze i wierzę, że może to przynieść sukces – przyznał zawodnik, którego do gry w Nitrze przekonał właśnie nowy szkoleniowiec zespołu – Marek Kardoš, z którym Zat’ko miał okazję współpracować chociażby w reprezentacji Słowacji. – Cieszę się, że po dziewięciu latach w końcu będę miał okazję zagrać na Słowacji, dzięki czemu od rodzinnej Bratysławy będę praktycznie o krok – dodał zawodnik.

Juraj Zat’ko pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w rodzimej lidze. Polskim kibicom dał się poznać jako zawodnik AZS-u Politechniki Warszawskiej i AZS-u Olsztyn. Przed rozpoczęciem swojej przygody z PlusLigą słowacki rozgrywający grał m.in. w lidze niemieckiej, w latach 2010-2013 broniąc barw VfB Friedrichshafen, z którym zdobył mistrzostwo, wicemistrzostwo i Puchar Niemiec. Wcześniej w latach 2005-2010 Zat’ko grał w VK DHL Ostrava, zespole ligi czeskiej.źródło: inf. własna, volejbalnitra.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved