Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gwiazda włoskiej siatkówki wraca do gry

Gwiazda włoskiej siatkówki wraca do gry

fot. archiwum

Po szesnastu latach od debiutu w Serie A i 2,5 roku od swojego ostatniego meczu wielokrotna reprezentantka Włoch - Sara Anzanello wraca do gry. Jak informują włoskie media, zawodniczka od nowego sezonu będzie bronić barw Asystelu Novara.

Po dość długiej przerwie, spowodowanej poważnymi problemami zdrowotnymi, niewiele wskazywało, że była środkowa reprezentacji Włoch wróci do zawodowej siatkówki. Anzanello wbrew przeciwnościom postanowiła wrócić do gry, a nowym klubem siatkarki ma być Asystel Novara, a więc klub, w którym zawodniczka grała w latach 2002-2009. To właśnie z Novarą Anzanello sięgała po Puchar czy Superpuchar Włoch. Teraz siatkarka zasili zespół grający w B1, wspierając na parkiecie młode zawodniczki.

Sara Anzanello ostatni sezon przed zawieszeniem kariery spędziła w lidze azerskiej, grając w Azzerail Baku. Poza udanymi występami na ligowych parkietach włoska środkowa sięgała m.in. po mistrzostwo świata czy wicemistrzostwo Europy. Satysfakcji z pozyskania tak doświadczonej siatkarki nie kryli przedstawiciele Asystelu Novara. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z przyjścia Sary, która była i nadal jest bardzo ważną częścią naszej społeczności. Przede wszystkim przyjemnością jest możliwość podzielenia się tą informacją. Po poważnych problemach, jakie miała, które zmusiły ją do podejmowania trudnych decyzji, dziś możemy mieć ją znów wśród nas. Jej obecność będzie ważna również dla naszych młodych zawodniczek, które będą mogły nauczyć się od niej wiele, zarówno jako od zawodniczki, jak i człowieka – mówił Giovanna Saporiti.

W podobnym tonie wypowiadał się dyrektor generalny klubu. – Sarę po raz pierwszy poznałem w 1999 roku i uważam ją za siostrę. Przeżyliśmy razem sporo przez wiele lat. Pomysł, aby zaangażować ją do udziału w naszym projekcie, zrodził się dzięki Gildzie Lombardo, byłej zawodniczce Igor Gorgonzola Novara. Po kilku dniach przemyśleń skontaktowaliśmy się z zawodniczką i owocem rozmów jest fakt, że jesteśmy tutaj razem. Wierzę, że Sara będzie naszą ambasadorką – przyznał Enrico Marchioni.Na koniec konferencji prasowej, połączonej z prezentacją zawodniczki, głos zabrała Sara Anzanello. – Jestem bardzo podekscytowana. Wracam w miejsce, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczęło. To klub, który kilkanaście lat temu dał mi wielką szansę i cieszę się, że po szesnastu latach znalazłam się tu po raz kolejny. W ostatnich latach wiele się zmieniło, ale moja pasja do siatkówki pozostała niezmienna. Ostatnie 2,5 roku były dla mnie wyjątkowo trudne, teraz czuję, że mogę powoli wracać do gry. Mam nadzieję, że będę mogła dać jak najwięcej od siebie tym dziewczynom. Teraz jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi, będę walczyć ze wszystkich sił, bo chcę grać – dodała siatkarka.

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved