Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atomówki lepsze od mistrzyń Białorusi w meczu sparingowym

Atomówki lepsze od mistrzyń Białorusi w meczu sparingowym

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot rozpoczęły okres sparingowy od meczu z mistrzem Białorusi. Siatkarki Żemczużiny Polesji Mozyrz uległy zespołowi Lorenzo Micellego 1:3, w dodatkowej partii również górą były Polki.

Atomówki rozpoczęły mecz w składzie z czterema zawodniczkami grającymi w drużynie Orlen Ligi – Anną Miros, Danicą Radenković, Brittnee Cooper, Justyną Łukasik i młodą libero, Klaudią Kulig, a także siatkarkami Młodej Ligi Kobiet – Darią Dąbrowską oraz Olgą Sawenczuk.

W pierwszym secie Atomówki od początku przejęły inicjatywę, uzyskując wysokie prowadzenie – 18:12, które utrzymały do samego końca. Białorusinki nie mogły znaleźć metody na świetnie dysponowaną Cooper, która straszyła i na ataku, i w bloku. Z dobrej strony pokazywały się także Sawenczuk i Dąbrowska. W efekcie prowadząc 23:13, gospodynie zwyciężyły ostatecznie 25:17.

W kolejnej partii dominowały z kolei Białorusinki. Tym razem to one szybko przejęły kontrolę na boisku, prowadząc 16:12 i choć Atomówki zbliżyły się jeszcze na 16:17, w wyrównanej końcówce lepsze okazały się siatkarki zza wschodniej granicy (23:25).

W trzecim secie na placu gry pojawiła się Anna Kaczmar w miejsce Danicy Radenković i Angelika Wilczyńska, która zastąpiła Darię Dąbrowską. W takim zestawieniu sopocianki nie pozostawiły najmniejszych złudzeń rywalkom – prowadząc wysoko – 16:11 i 22:16, ostatecznie wygrały 25:20.

Najbardziej wyrównany był set czwarty. Rywalki najpierw prowadziły 11:10, ale już po chwili wicemistrzynie Polski zdobyły sześć punktów z rzędu, a po chwili… same miały spory przestój. Białorusinki prowadziły już nawet do wyniku 20:17. Drużyna Lorenzo Micellego w porę opanowała nerwy i Atomówki zwyciężyły 25:22, a w całym meczu 3:1.

Trenerzy zdecydowali się na rozegranie dodatkowej partii do 15. W tej górą także były gospodynie, wśród których zagrały te zawodniczki, które do tej pory przypatrywały się grze z kwadratu dla rezerwowych. Przy lekkiej przewadze 9:5 i 12:9 sopocianki zapisały na swoje konto także dodatkowego seta (15:12).

PGE Atom Trefl Sopot – Żemczużina Polesja Mozyrz 3:1
(25:17, 23:25, 25:20, 25:22)
Dodatkowy set –  15:12

PGE Atom Trefl Sopot: Sawenczuk (12), Miros (12), Radenković (4), Łukasik (10), Cooper (16), Dąbrowska (6), Kulig (libero) oraz Kaczmar (3), Łukasik M. (10), Wilczyńska (13) i Truszkina (3)

Żemczużina Polesja Mozyr: Karnejewa (2), Maroz (4), Dudkina (16), Szewczenko (8), Łapuchina (12), Parukawa (21), Kapitan (libero) oraz Auramczyk

źródło: atomtrefl.pl