Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > TSV Sanok gotowy do II-ligowych rozgrywek

TSV Sanok gotowy do II-ligowych rozgrywek

fot. archiwum

Siatkarze TSV Sanok od blisko półtora miesiąca przygotowują się do II-ligowych rozgrywek. W ostatnim tygodniu września sanoczanie są jednym z faworytów do awansu, podopieczni Piotra Podpory brali udział w trzech turniejach towarzyskich.

W pierwszym z nich w Błażowej zajęli drugie miejsce za podopiecznymi Jana Sucha – ekipą Barkom Kazahny Lwów. Sanoczanie przegrali z ukraińską drużyną 1:3, a w pokonanym polu zostawili Wisłok Strzyżów oraz Karpaty Krosno. Z tymi drużynami TSV wygrało po 3:0. W drugim turnieju, rozgrywanym w Andrychowie, drużyna z Podkarpacia zajęła pierwsze miejsce i wygrała kolejno: z MCKiS-em Jaworzno oraz MKS-em Andrychów po 3:0. W meczu decydującym o zwycięstwie podopieczni Piotra Podpory pokonali po zaciętym i emocjonującym spotkaniu Kęczanina Kęty 3:2. Warto zaznaczyć, że TSV przegrywało 0:2 w tym meczu i zdołało odrobić straty. W ostatnim turnieju rozgrywanym w Bochni sanoczanie zajęli drugie miejsce i wygrali 3:2 z MOSiR-em Bochnia i w takim samym stosunku z Karpatami Krosno oraz przegrali z Czarnymi Rząśnia 1:3.

W sanockiej ekipie panują dobre nastroje przed nowym sezonem, zawodnicy są pełni optymizmu. – Odczuwamy intensywne treningi, jesteśmy w trakcie tego okresu, mamy nowego specjalistę od przygotowania fizycznego. Aplikuje on nam dużą liczbę ćwiczeń siłowych i kondycyjnych. Mamy jasny cel, jakim jest awans do I ligi i każdy z nas zrobi wszystko, aby ten cel zrealizować. Ciężkie treningi pozwolą nam dobrze wytrzymać sezon kondycyjnie i będziemy mogli uniknąć kontuzji – stwierdził środkowy Tomasz Kusior. Pomóc w zrealizowaniu celu mają nowi zawodnicy, a jednym z nich jest atakujący Tomasz Józefacki. – Mamy wyrównany skład, każdy zawodnik może zastąpić kolegę na boisku i poziom naszej gry nie spadnie. Jestem zaskoczony poziomem reprezentowanym przez nas na turniejach i wierzę, że cel, jakim jest awans do I ligi, zostanie osiągnięty. W naszej ekipie jest duża różnica wieku, ale ja nie odczuwam tego dyskomfortu, że w drużynie są zawodnicy kilkanaście lat młodsi ode mnie – powiedział popularny „Józek”. W podobnym tonie wypowiadał się nowy przyjmujący sanoczan Patryk Łaba. – Drużyna jest bardzo fajna, z większością zawodników znałem się wcześniej, asymilacja przebiegła bardzo płynnie i czuję się w sanockiej ekipie, jakbym był tu już dłuższy. Brakuje nam jeszcze świeżości, ponieważ przez cały czas ciężko trenujemy – stwierdził nowy nabytek sanockiej ekipy.

źródło: esanok.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved