Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Włosi ograli Wenezuelczyków, pozostają w walce o igrzyska

PŚ: Włosi ograli Wenezuelczyków, pozostają w walce o igrzyska

Reprezentacja Włoch nie rezygnuje z walki o wywalczenie olimpijskich przepustek już w Pucharze Świata. Italia w ósmym meczu lekko, łatwo i przyjemnie uporała się z Wenezuelą, nie oddając jej ani jednego seta.

W pojedynek lepiej weszli Włosi, którzy bardzo szybko osiągnęli cztery punkty przewagi. Po udanym zbiciu Ivana Zaytseva było 6:2. Błąd w ataku Kervina Pineruy dał włoskiej ekipie cztery oczka przewagi na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Skuteczna gra w kontratakach oraz gra blokiem pozwoliła Italii szybko osiągnąć kilkupunktowe prowadzenie (13:6), wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gości. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:8. W dalszej części meczu reprezentacja Włoch powiększała swoje prowadzenie. Po asie serwisowym Simone Anzaniego było 21:11. Ostatecznie zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego pewnie wygrali pierwszą odsłonę (25:16).

W drugiej partii zawodnicy z Ameryki Południowej toczyli wyrównaną walkę punkt za punkt do stanu 5:5. Gdy Montoya nie przebił się przez włoski blok, Italia wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymało się na pierwszym czasie technicznym. Po wznowieniu gry do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Wenezueli, którzy na moment powrócili do gry. Po udanym ataku Jonathana Quijady było 10:9. W późniejszych akcjach dała o sobie znać ofensywna siła włoskiej drużyny, która po atakach Vettoriego i Juantoreny wyszła na prowadzenie 14:10. Jednak ambitna walka podopiecznych Vincenzo Nacchiego pozwoliła im zniwelować straty do jednego punktu. W decydującej części drugiego seta siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zaczęli powoli odbudowywać swoją przewagę. Po ataku ze środka Matteo Piano było 20:17. Błąd w zagrywce Kervina Pineruy dał gospodarzom piłkę setową, a set zakończył się udanym zbiciem Lanzy (25:22).

Trzeci akt gry rozpoczął się od równej gry obu drużyn, ale z czasem to graczom z Ameryki Południowej udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Rytm dobrej gry siatkarzom z Wenezueli nadawał Pinerua, bo to po jego atakach ze skrzydła udało się zwiększyć prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Po przerwie Włosi rzucili się do odrabiania strat. Z czasem siatkarzom z Europy udało się doprowadzić do remisu. Następnie utrzymywała się gra punkt za punkt, ale w kolejnych akcjach to faworyci wyszli na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:14). Z biegiem czasu zaczęli oni kończyć swoje akcje. W ekipie rywali zaczęły wkradać się własne błędy, co skrzętnie zaczęli wykorzystywać Włosi. Gdy ich prowadzenie wzrosło do czterech oczek (19:15), wówczas o czas poprosił trener przeciwników. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Tym samym reprezentacja Włoch pewnie wygrała trzecią partię 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Włochy – Wenezuela 3:0
(25:16, 25:22, 25:18)

Włochy: Lanza (16), Anzani (8), Juantorena (6), Zaytsev (2), Piano (2), Giannelli (4), Colaci (libero) oraz Antonov (1), Sottile, Massari i Vettori (7)
Wenezuela: Pinerua (9), Rivas (8), Martine (4), Carrasco (3), Quijada (4), Marquez (2), Mata (libero) oraz Gonzalez (1), Melean i Marquina (libero)