Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚJ: Francja pokonana – komplet zwycięstw Polaków w II rundzie

MŚJ: Francja pokonana – komplet zwycięstw Polaków w II rundzie

fot. FIVB

Reprezentacja Polski juniorów zwycięstwem zakończyła drugą fazę mistrzostw świata. Podopieczni Jakuba Bednaruka pokonali 3:1 rówieśników z Francji. Mogli nawet wygrać bez straty seta, ale w końcówce trzeciej partii nie potrafili postawić kropki nad i.

Starcie polsko-francuskie było rewanżem za półfinał mistrzostw Europy, w którym lepsi okazali się biało-czerwoni. Na czempionacie globu pierwsza runda nie wyszła obu zespołom, przez co pozostała im rywalizacja o dziewiąte miejsce. Do spotkania obie ekipy przystąpiły w bojowych nastrojach, chcąc od razu narzucić przeciwnikom swój rytm gry. Ta sztuka jako pierwszym udała się podopiecznym trenera Bednaruka, którzy szczególnie dobrze prezentowali się w ataku na skrzydłach. Udanymi akcjami próbował odpowiadać im Carle, ale jego koledzy popełniali bardzo dużo błędów, co ułatwiało zadanie Polakom, którzy wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie, a później kontrolowali sytuację. W końcówce premierowej odsłony dzielili i rządzili na boisku, dość łatwo wygrywając ją 25:16.

W drugiej partii biało-czerwoni nie zamierzali zwalniać tempa. Wprawdzie początkowo trójkolorowi próbowali dotrzymać im kroku, ale ta sztuka udała im się tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później rozpoczęła się ucieczka podopiecznych trenera Bednaruka. Mimo że psuli oni sporo zagrywek, to mogli też liczyć na błędy rywali, o wiele lepiej prezentowali się od nich także w bloku oraz w ataku, co przekładało się na zwiększającą się różnicę punktową pomiędzy oboma zespołami. W końcówce kontrolowali boiskowe wydarzenia, a zbicie ze środka Lemańskiego przypieczętowało ich zwycięstwo w tej części spotkania.

Jednak trzecią odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli Francuzi, którzy zaczęli oddawać rywalom pięknym za nadobne w bloku, kontry zaczęli kończyć Nevot i Boyer, co zmusiło trenera biało-czerwonych do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Jednak na niewiele się to zdało. Wprawdzie do walki wicemistrzów Starego Kontynentu próbował poderwać Komenda, popisując się asem serwisowym, ale i tak na drugim czasie technicznym mieli cztery oczka straty do przeciwników. Jednak im bliżej końca seta, tym częściej wynik zaczął oscylować wokół remisu. Ostatecznie triumfatora tej partii musiała wyłonić walka na przewagi. W niej skuteczniejsi okazali się Francuzi, którzy po zbiciach Boyera i Paofai zapewnili sobie pozostanie w meczu (30:28).W czwartej odsłonie trójkolorowi próbowali pójść za ciosem, ale podopieczni trenera Bednaruka również nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Mocne zbicia Szymury oraz Śliwki powodowały, że oba zespoły wymieniały się ciosami. Wprawdzie biało-czerwonym przytrafiły się drobne problemy w przyjęciu, ale coraz częściej ich atutem był ponownie blok, dzięki któremu zyskiwali przewagę. Ponadto Francuzi nie prezentowali się już tak skutecznie w ataku, jak w poprzedniej części spotkania, co było wodą na młyn dla polskich juniorów. W decydujących momentach nie zadrżała im ręka w ataku, popełnili też mniej błędów od rywali, co zaowocowało wygraną 25:19, a w całym meczu 3:1.

Polska – Francja 3:1
(25:16, 25:17, 28:30, 25:19)

Składy zespołów:

Polska: Śliwka (19), Szymura (19), Depowski (9), Lemański (9), Mordyl (7), Komenda (3), Popiwczak (libero) oraz Gryc i Halaba
Francja: Carle (20), Patry (10), Paofai (9), Basic (3), Nevot (3), Henry (2), Gatineau (libero) oraz Lecat (libero), Boyer (10), Chinenyeze (4), Panou i Kasic

Zobacz również
Wyniki oraz tabela grupy H mistrzostw świata juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved