Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorów: Chiny, Rosja, Brazylia i Argentyna w półfinale

MŚ juniorów: Chiny, Rosja, Brazylia i Argentyna w półfinale

fot. Tomasz Tadrała

Dobiegła końca druga faza mistrzostw świata, poznaliśmy skład półfinałów: w pierwszym Argentyna zagra z Chinami, natomiast w drugim zmierzą się finaliści poprzednich mistrzostw: Rosja i Brazylia. Polacy dzięki zwycięstwu z Francją wygrali grupę H.

o miejsca 1-8

grupa E

Chociaż Słoweńcy po dwóch gładko wygranych setach mieli szanse na przedłużenie spotkania z Argentyńczykami, głównie przez błędy własne nie wykorzystali ich. Reprezentacja Argentyny była wyraźnie lepsza od rywali, w ważnych momentach pewnie punktował Nicolas Lazo. Chociaż trener Ksela rotował składem, by odciążyć w ataku Toncka Sterna, nie zdołał tego osiągnąć i Słoweńcy zakończyli drugą fazę bez żadnego zwycięstwa.Argentyna – Słowenia 3:0
(25:18, 25:16, 29:27)

Bezpośredni pojedynek o awans do półfinałów był niezwykle zacięty i emocjonujący. Pomimo prowadzenia Brazylijczyków 2:0 Słoweńcy nie poddali się i dzięki bardzo dobrej grze blokiem powrócili do walki. W piątym secie srebrni medaliści poprzednich mistrzostw nie pozostawili jednak złudzeń i dzięki mocnej zagrywce wygrali do 9. Najjaśniejszymi punktami spotkania byli Brazylijczyk Leonardo (24 punkty) oraz Turek Cansin Ogbai Enaboifo (26 punktów).

Brazylia – Turcja 3:2
(25:22, 25:20, 18:25, 20:25, 15:9)

grupa F

W starciu z najsłabszą drużyną grupy F Chińczycy nie pozostawili złudzeń. Byli wyraźnie lepsi w każdym elemencie, zmuszając przeciwników do licznych błędów. Pomimo słabego przyjęcia (30% skuteczności) nie mieli najmniejszych problemów z wyprowadzeniem punktowego ataku. Najlepszym zawodnikiem w tym elemencie był Zhejia Zhang, który skończył 12 na 14 ataków. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach po stronie kanadyjskiej liderami byli Ryan Nickifor (11 punktów) oraz Brandon Koppers (10 punktów).

Chiny – Kanada 3:0
(25:16, 25:16, 25:21)

Niepokonaną drużyną turnieju pozostają Rosjanie, którzy w ostatnim meczu drugiej fazy rozgrywek pokonali Włochów. Chociaż po zaciętym drugim secie rosyjski trener zdecydował się na wprowadzenie samych rezerwowych, reprezentacja Rosji nie miała problemu, by wygrać również trzecią partię. Włosi nie mieli żadnych argumentów, by przeciwstawić się najlepszemu do tej pory zespołowi turnieju. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był zdobywca 14 punktów – Dmitrij Wołkow, który na boisku był tylko dwa sety.

Rosja – Włochy 3:0
(25:20, 28:26, 25:16)

o miejsca 9-16

grupa G

Za sprawą zwycięstwa z Japończykami Amerykanie wygrali grupę G, wyprzedzając o jeden punkt Irańczyków. Reprezentacja Japonii korzystając z braku koncentracji przeciwników, wygrała drugiego seta, jednak nie mogąc znaleźć dobrego rytmu własnej gry, nie zdołała realnie zagrozić siatkarzom USA w pozostałych partiach. Podopiecznych trenera Frienda do zdecydowanego zwycięstwa poprowadził Andrew Benesh, zdobywca 17 punktów.

USA – Japonia 3:1
(25:23, 17:25, 25:20, 25:23)

Po raz kolejny w tym turnieju gospodarze ponieśli gładką porażkę. Meksykanie nie mieli żadnych argumentów przeciwko zdecydowanie grającym Irańczykom. Problemy z przyjęciem trudnej zagrywki sprawiły, że reprezentanci Meksyku nie byli w stanie dobrze wyprowadzić ataku. Drużyna Iranu była wyraźnie lepsza w każdym elemencie, a jej najlepszym zawodnikiem był Sahand Allah Verdian, który zdobył 12 punktów.

Iran – Meksyk 3:0
(25:19, 25:14, 25:16)

grupa H

Podopiecznym Grzegorza Rysia nie powiodło się w drugiej fazie rozgrywek, w której w trzech meczach wygrali zaledwie dwa sety. W ostatnim spotkaniu Kubańczycy byli wyraźnie lepsi w ataku, nie do zatrzymania byli Osmany Uriarte i Abrahan Alfonso Gavlian. Chociaż kolejny dobry mecz rozegrał Saad Ahmed, nie wystarczyło to na więcej niż wygranie seta przez Egipcjan.

Kuba – Egipt 3:1
(25:18, 25:21, 22:25, 25:21)

Mecz pomiędzy Polską a Francją miał rozstrzygnąć, kto wygra grupę H. Po ciekawym pojedynku lepsi okazali się podopieczni Jakuba Bednaruka, których do zwycięstwa poprowadzili Aleksander Śliwka i Rafał Szymura. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

Polska – Francja 3:1
(25:16, 25:17, 28:30, 25:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved