Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: Jedziemy do Tokio, by wygrać ten turniej

Michał Kubiak: Jedziemy do Tokio, by wygrać ten turniej

fot. FIVB

- Zrobiliśmy to, co było konieczne i teraz możemy się cieszyć z ośmiu wygranych przed ostatnią rundą w Tokio - to niezwykle istotne - mówił po wygranym meczu z Australią kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak. - Jedziemy do Tokio, by wygrać ten turniej - dodał.

Reprezentacja Polski w swoim ósmym meczu w Pucharze Świata pokonała 3:0 Australię. – Polska to zespół światowej klasy, zagrała na bardzo wysokim poziomie. Zostaliśmy zmuszeni do gry wysoką piłką, co jest niezwykle trudne przeciwko tak silnemu zespołowi z wysokim blokiem. Sami sobie utrudniliśmy zadanie. Teraz przed nami trzy ważne mecze w Tokio. Musimy zagrać dobrze nie tylko przeciwko Iranowi, ale również dwóm innym zespołom. Mam nadzieję, że zakończymy ten turniej pozytywnie – mówił po meczu Thomas Edgar, kapitan reprezentacji Australii.

Byliśmy świadkami meczu juniorów przeciwko drużynie seniorskiej. Przeciwnik grał wyśmienicie w obronie, także jeśli chodzi o zagrywkę i przyjęcie. Pozwoliłem zagrać kilku chłopakom, którzy nie mieli do tej pory okazji do gry. Zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy – mówił po meczu trener reprezentacji Australii, Roberto Santilli.Nie możemy być z tego meczu zadowoleni, ale musimy patrzeć na nasz kolejny cel, czekają nas jeszcze trzy spotkania. Musimy zacząć nową kartę w tym turnieju i skupić się na tych meczach – dodał włoski szkoleniowiec naszych piątkowych rywali.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa w tym meczu. Zrobiliśmy to, co było konieczne i teraz możemy się cieszyć z ośmiu wygranych w turnieju przed ostatnią rundą w Tokio – to niezwykle istotne. W następnym meczu będziemy grali z jedną z najlepszych drużyn na świecie, ale nie boimy się ich i jedziemy do Tokio, by wygrać ten turniej – zapowiedział kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak.Zagraliśmy na poważnie. Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką, to jeden z elementów, nad którym tutaj pracujemy. I znów niemal wszyscy zawodnicy mieli okazję zagrać w meczu. Jestem bardzo zadowolony z tych trzech meczów w Toyamie i teraz jesteśmy gotowi na kolejną rundę w Tokio – mówił Stephane Antiga.Japonię widzieliśmy kilka tygodni temu w Polsce i wiemy, że potrafi grać dobrze, a w meczu z nami z pewnością będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Do tej pory już wygrała sporo spotkań. To będzie trudny mecz, ale nie damy się zaskoczyć i będziemy na to przygotowani. Nie możemy się skupiać wyłącznie na meczach z USA i Włochami, musimy również pamiętać o Japonii – dodał trener reprezentacji Polski.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved