Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: Mamy spory potencjał w drużynie

Mariusz Szyszko: Mamy spory potencjał w drużynie

fot. archiwum

- Posiadamy spory potencjał w naszej drużynie. Atutem Czarnych będzie trener Raul Lozano oraz młodzi zawodnicy, którzy dołączyli do pierwszej ekipy z Młodej Ligi - powiedział dyrektor zarządzający stowarzyszenia Czarnych Radom Mariusz Szyszko.

W zespole Czarnych Radom są nowe nadzieje, nowe oczekiwania, jest nowy trener, jak będzie wyglądał nadchodzący sezon?

Mariusz Szyszko: – Jak będzie, to okaże się pod koniec kwietnia, wówczas to zakończą się rozgrywki PlusLigi. Trzeba patrzeć z optymizmem na nowy sezon, są nowi zawodnicy oraz trener Lozano, który z przyczyn osobistych musiał opuścić Radom i jest chwilowo w Argentynie. Trener powróci do nas za kilka dni, obecnie treningi prowadzą Robert Prygiel i Wojciech Stępień. Nie posiadamy pełnego składu, bowiem Lucas Kampa przygotowuje się do mistrzostw Europy z reprezentacją Niemiec, a Artur Szalpuk gra z reprezentacją Polski w rozgrywkach Pucharu Świata.

Czy możemy dokonać spekulacji, jakie miejsce zajmie ekipa Czarnych? Dziewiąte miejsce w poprzednim sezonie na koniec sezonu to był spory zawód dla takiego miasta jak Radom, który jest zakochany w siatkówce.– Tak, zgadza się, Radom ma wielkie tradycje, jeżeli chodzi o siatkówkę. Ten jeden nieszczęsny mecz, jaki nam się przytrafił z Politechniką Warszawską, który zamknął nam drogę do pierwszej ósemki, zamazał cały sezon. Trzeba pamiętać, że wcześniej Czarni wygrali ze Skrą Bełchatów, zagrali bardzo dobre mecze z Resovią Rzeszów. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dysponujemy budżetem, który jest czterokrotnie lub pięciokrotnie niższy od budżetu Resovii czy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Swoim zawodnikom powiedziałem, że chciałbym zobaczyć walczący zespół do końca, a każdy kibic, który zobaczy taką drużynę, wybaczy jej porażkę.

Po tym jak drużyna zajęła dziewiąte miejsce, były nadzieje na wzmocnienie drużyny, tymczasem w Radomiu postawiono na trenera z nazwiskiem.

– Transfery i zmiany na niektórych pozycjach były przemyślane, przed rozpoczęciem sezonu nie jestem w stanie powiedzieć, czy wszystkie transfery okażą się dobre. Patrząc choćby na transfer Artura Szalpuka z Politechniki Warszawskiej, widać, że ten siatkarz ma spory potencjał i trafił do reprezentacji Polski.

Jak zapatruje się pan na funkcjonowanie stowarzyszenia Czarnych Radom, jest to nowa droga, nowe spojrzenie na organizację klubu?

– Stowarzyszenie to bardzo fajna sprawa, skupia bowiem ono osoby, które rozumieją, że trzeba pomagać. Wokół Czarnych skupiła się grupa ludzi, jednym z celów jest wspieranie siatkówki, ale nie tylko. Ponadto organizujemy imprezy charytatywne, zbieramy pieniądze na szczytne cele. To stowarzyszenie ma stanowić podstawę polskiej siatkówki, pamiętajmy, że w Radomiu powstaje nowa hala. Sezon 2015/2016 będzie dla nas bardzo ważnym sezonem, mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni.

Porozmawiajmy jeszcze o nowych zawodnikach, którzy wzmocnili radomską ekipę.

– Jest w naszej drużynie leworęczny atakujący Amerykanin Zack La Cavera, za jego przyjściem optował trener Raul Lozano. Przyszedł też rozgrywający Patryk Szczurek, dołączyli do nas wychowankowie oraz zawodnicy, którzy grali w Młodej Lidze – Bartłomiej Grzechnik, Bartłomiej Bołądź, Jakub Wachnik. Siatkarze ci w ubiegłym sezonie zdobyli młodzieżowe mistrzostwo Polski. Drużyna Czarnych ma potencjał i mam nadzieję, że zostanie on wykorzystany przez trenera Lozano.

 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved