Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny remis częstochowian z AGH AZS Kraków

Kolejny remis częstochowian z AGH AZS Kraków

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa mają za sobą kolejny sparing. W rewanżu za wtorkowy pojedynek rozegrany w hali na Zawodziu zremisowali 2:2 z AGH AZS Kraków. Ponownie sporo czasu na boisku spędzili młodziutki Kacper Stelmach i Felipe Airton Bandero.

Pojedynek był typowo szkoleniowy. Chcąc zdobyć punkt, drużyna musiała wygrać także drugą akcję z piłką dorzucaną z boku. I tak we wszystkich czterech setach. Częstochowianie pewnie zwyciężyli w dwóch pierwszych partiach, a w kolejnych trenerzy dali szansę gry młodzieży. W sumie sprawdzili 11 zawodników. W porównaniu z wtorkowym meczem w Częstochowie Rafael Redwitz w wyjściowym składzie zastąpił w roli rozgrywającego Tomasza Kowalskiego. Ponownie sporo czasu na boisku spędzili młodziutki Kacper Stelmach i oczywiście Felipe Airton Bandero, który tradycyjnie był najbardziej zapracowany wśród akademików.

Ameryki nie odkryję, jak powiem, że drzemie w nim duży potencjał – mówi o Brazylijczyku trener Michał Bąkiewicz.Jesteśmy na takim etapie treningów, że Felipe fizycznie na pewno nie czuje się dobrze. Nie jest mu lekko, łatwo i przyjemnie, ale wierzę, że ścieżka, którą idziemy, pozwoli mu na odpowiednie przygotowanie i zgranie, zarówno z Tomkiem (Kowalskim – przyp. red.), jak i Rafą Redwitzem. Jeśli chodzi o młodego Kacpra Stelmacha, to aktualnie trenuje z nami i w sparingach wychodzi w szóstce na pozycji przyjmującego. Jak będzie w przyszłości, trudno mi powiedzieć. Na pewno będzie zgłoszony do Młodej Ligi i będzie tam grał. Niewykluczone też, że zostanie z pierwszym zespołem i będzie nam pomagał także w trakcie sezonu.

Trenujemy bez trzech zawodników (brakuje reprezentacyjnych juniorów Bartłomieja Lipińskiego i Rafała Szymury oraz Słowaka Mateja Pataka – przyp. red.), co jest pewnym utrudnieniem, ale posiłkujemy się młodymi chłopakami i muszę powiedzieć, że mimo stresu wynikającego z tego, że są z pierwszym zespołem, dają z siebie wszystko – dodaje drugi trener częstochowian Mateusz Mielnik. Fajnie, że są, fajnie, że AZS chce się odbudowywać także przez pracę z młodzieżą. Uważam, że bardzo ważne jest, aby klub rywalizujący na najwyższym poziomie szkolił też młodzież.AZS na najbliższe tygodnie ma zaplanowanych szereg sparingów. W rozpisce pojawiły się ostatnio kolejne: 6 października z reprezentacją Kataru, a 21 października z prowadzonym przez braci Stelmachów BBTS-em Bielsko-Biała. Najbliższy akademicy rozegrają w Częstochowie z Czarnymi Katowice.

AZS Częstochowa – AGH AZS Kraków 2:2

AZS Częstochowa: Redwitz, Wawrzyńczyk, Buniak, Bandero, Stelmach, Polański, Bik (libero) oraz Kowalski, Janus, Herman i Karman

Więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved