Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Wrocław trenował z Chemikiem Police

Impel Wrocław trenował z Chemikiem Police

fot. Łukasz Krzywański

Trwa intensywny okres przygotowań do startującego za miesiąc sezonu Orlen Ligi. Czołowe zespoły borykają się jednak z brakami kadrowymi. Związane są głównie z uczestnictwem siatkarek w zgrupowaniach reprezentacji narodowych.

W nadchodzącym sezonie w biało-zielonych barwach zagrają reprezentantki krajów (Czech, Niemiec, Polski, Włoch oraz USA), które obecnie trenują wraz z kadrą narodową. Na ten moment Nicola Negro dysponuje zespołem liczącym 10 zawodniczek, co znacznie utrudnia rozegranie gier szkoleniowych, które są podstawą treningu w piłce siatkowej.

Impel Wrocław doszedł do porozumienia z ligowymi drużynami i w ten sposób gościł zespoły z Mysłowic, Dąbrowy Górniczej, a ostatnio drużynę mistrza Polski – Chemika Police. Cel był jeden – połączenie sił i wspólne treningi, które stały się efektywniejsze, a przy okazji nabrały formy rywalizacji. – W ciągu tych treningów rozegraliśmy kilkanaście krótkich setów (do 12-15 punktów), z których każdy zawierał pewne specyficzne założenia taktyczne (np. pierwsza piłka po przyjęciu zagrywki powinna być wystawiona na krótką lub pipe’a itd). Dzięki takim założeniom mogliśmy kłaść większy nacisk na te elementy, które zostały uznane przez trenerów za kluczowe. W naszym wypadku głównym celem rozgrywanych „szóstek” było sprawdzenie w „warunkach bojowych”, jak funkcjonują systemy gry (przyjęcia zagrywki czy gry blok-obrona itd.) naszego zespołu oraz na jakim etapie adaptacji do wspomnianych systemów znajdują się nasze zawodniczki – mówi Wojciech Kurczyński, statystyk Impelu Wrocław.

Dzięki wspólnym treningom sztab szkoleniowy zebrał obszerny materiał statystyczny oraz video, które są obecnie analizowane. Na podstawie wniosków z przeprowadzonych analiz zostaną przygotowane założenia treningowe na najbliższe dni, co znacznie ułatwi późniejszą pracę z każdą z zawodniczek. – Myślę, że wspólne treningi z Chemikiem Police dużo nam dały jako zespołowi, ale były też pozytywnym bodźcem dla zawodniczek, które mogły zweryfikować swój obecnym poziom sportowy w odniesieniu do siatkarek innego zespołu Orlen Ligi – zakończył Kurczyński.Zadowolony z treningów był również szkoleniowiec Chemika. – Jestem zadowolony z jakości treningów we Wrocławiu. Szczególnie podobały mi się pierwsze zajęcia, w trakcie których uzyskaliśmy jakość, na jakiej mi zależało. Trenujemy w szóstkach i mamy okazję ćwiczyć taktykę – to najważniejsze – mówi trener Giuseppe Cuccarini.

Przed wyjazdem sztab szkoleniowy zapowiadał, że skupi się na długich akcjach, aby sprawdzić kondycję zawodniczek. – Zagrałyśmy sporo przedłużonych akcji, więc ja, jako libero, miałam dużo pracy. Jednak dla mnie to dobrze, lubię intensywne treningi – zaznacza Mariola Zenik, libero. Chemik po raz drugi łączy treningi z innym zespołem. W poprzednim tygodniu przygotowywał się z niemieckim Potsdam S.C.

– To drugi tydzień treningów w szóstkach i nasza gra zaczyna wyglądać lepiej. Z zespołem z Poczdamu pojawiało się sporo nieporozumień, we Wrocławiu poziom był trochę wyższy, a treningi efektywniejsze – kończy Aleksandra Jagieło, przyjmująca.

 

 

źródło: chemik-police.com, impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved