Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa zwycięstwa olsztynian w meczach sparingowych z Treflem

Dwa zwycięstwa olsztynian w meczach sparingowych z Treflem

fot. plusliga.pl

Na środku siatki prezentujemy się bardzo dobrze, a atakujący Paweł Adamajtis również nie ma się czego wstydzić - mówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS. Trwają przygotowania olsztyńskich siatkarzy do nadchodzącego sezonu w PlusLidze.

Czwartkowy sparing dla akademików z Olsztyna był trzecim rozegranym przeciwko Lotosowi Treflowi w krótkim odstępie czasu. Co ważne, we wszystkich pokazali się z dobrej strony. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podopieczni Andrei Gardiniego w Trójmieście najpierw wygrali 4:0, a następnie zremisowali 2:2 (trenerzy umówili się na cztery sety). Ostatni mecz kontrolny obu ekip, który został rozegrany w Iławie, ponownie padł łupem olsztynian (3:1). – Trzy pierwsze partie w naszym wykonaniu były bardzo dobre – mówi Piotr Poskrobko, drugi szkoleniowiec Indykpolu AZS. – Cały czas szlifujemy rozegranie i z meczu na mecz będzie widać postępy. Zawodnicy coraz lepiej rozumieją się także z naszym rozgrywającym Pawłem Woickim – powiedział olsztyński szkoleniowiec.

Na doświadczeniu i umiejętnościach tego siatkarza w nadchodzącym sezonie PlusLigi ma się opierać gra olsztyńskiego zespołu. – Skoncentrowaliśmy się na swojej grze i wychodziło to nam całkiem nieźle – mówi Woicki o sparingach z Lotosem. – Rzeczy, nad którymi pracujemy na zajęciach, potem mają swoje odzwierciedlenie podczas meczów. Mimo kolejnego zwycięstwa nad zespołem wicemistrza Polski sami zawodnicy nie popadają w hurraoptymizm. – Im bliżej startu nowego sezonu, tym większa presja będzie na nas ciążyła i więcej będzie nerwów – uważa rozgrywający Indykpolu AZS. Z kolei Piotr Poskrobko podkreśla, że zespół ma jeszcze nad czym pracować. – W czwartym secie przeciwnik swoimi zagrywkami odrzucił nas od siatki. Mieliśmy przez to problemy z wyprowadzeniem ataku – mówi o czwartkowym sparingu w Iławie.

Trzeba też sobie zdawać sprawę, że obie drużyny ani razu nie wystąpiły w swoich najmocniejszych składach. Reprezentanci Polski, a także część obcokrajowców (w AZS-ie belgijski atakujący Bram van den Dries i holenderski środkowy Thomas Koelewijn) do swoich klubów dołączą dopiero po mistrzostwach Europy zaplanowanych w dniach 9-18 października. – Będą jednak musieli wywalczyć miejsce w składzie – nie pozostawia złudzeń Paweł Woicki. – Tym bardziej że na środku siatki prezentujemy się bardzo dobrze, a atakujący Paweł Adamajtis również nie ma się czego wstydzić.Zdaniem Wojciecha Grzyba, środkowego Lotosu Trefla Gdańsk, brak kilku zawodników nie może być usprawiedliwieniem dla słabej postawy jego drużyny. – Ze wszystkich trzech spotkań, które rozegraliśmy między sobą, to było najgorsze w naszym wykonaniu – mówi zawodnik, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w AZS-ie Olsztyn. – Mimo że wygraliśmy czwartego seta, to w pozostałych nie realizowaliśmy założeń nakreślonych przez szkoleniowca. Chcemy zmienić nasze podejście do tego sportu, ponieważ na treningach wygląda to całkiem nieźle -powiedział zawodnik.

Dzień później, w piątek, obie drużyny ponownie spotkały się w iławskiej hali, ale tym razem bez udziału publiczności. Niespodzianki nie było, ponieważ akademicy z Olsztyna wygrali takim samym stosunkiem setów – 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:1
Sety w czwartek: 25:20, 25:16, 25:15, 24:26
Sety w piątek: 25:23, 25:20, 22:25, 25:17

Składy zespołów w czwartek:
AZS: Woicki, Adamajtis, Bednorz, Stoilović, Zniszczoł, Zajder, Potera (libero) oraz Waliński
Trefl: Zemlik, Grzyb, Stępień, Schulz, Ratajczak, Hebda, Czunkiewicz (libero) oraz Jakubiszak, Linda, Gawryszewski i Falaschi

Składy zespołów w piątek:
AZS: Woicki, Adamajtis, Bednorz, Waliński, Zniszczoł, Zajder, Potera (libero) oraz Stoilović, Zabłocki i Szostek
Trefl: Zemlik, Grzyb, Gawryszewski, Falaschi, Schulz, Hebda, Czunkiewicz (libero) oraz Stępień i Ratajczak

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej
Autor: Mateusz Lewandowski

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved