Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Daria Paszek: Chciałabym powalczyć o wyższą lokatę

Daria Paszek: Chciałabym powalczyć o wyższą lokatę

fot. CEV

Przygotowania do sezonu legionowianki zaczęły w tym roku najwcześniej. Po awansie z 8. na 6. miejsce apetyt zespołu z Mazowsza zapewne będzie większy. O celach na ten sezon rozmawiamy z kapitanem LTS-u Legionovii - Darią Paszek.

W zeszłym sezonie udało się zakończyć rywalizację na wysokim, 6. miejscu i poprawić tym samym wynik sprzed roku. Jakie sobie stawiasz cele na nadchodzący sezon?

Daria Paszek: – Bardzo chciałabym w tym sezonie powalczyć o wyższą lokatę, ale wiem, że będzie to trudne do wykonania. Każdy zespół się wzmocnił, a to spowoduje, że poziom ligowy będzie jeszcze bardziej wyrównany. Mam jednak nadzieję, że ciężką pracą i zespołowością jesteśmy w stanie sporo namieszać w tabeli.Twój zespół rozpoczął przygotowania do sezonu 2015/2016 najszybciej spośród wszystkich w Orlen Lidze. Któremu z elementów siatkarskiego rzemiosła trenerzy poświęcili najwięcej uwagi i na jakim etapie jesteście obecnie?

– Pracujemy dużo nad każdym elementem, ale szczególną uwagę przykładamy do zagrywki i przyjęcia, ponieważ jest to podstawa. Od tego pierwszego elementu zależy najwięcej w żeńskiej siatkówce. Z treningu na trening nasza gra wygląda coraz lepiej. Mamy przed sobą jeszcze dwa turnieje i mecze sparingowe, które pokażą, na jakim etapie jesteśmy i nad czym musimy więcej pracować.

W szeregach Legionovii pojawiło się sporo nowych, młodych twarzy. Jak ci się trenuje z nowymi zawodniczkami?

– Trenuje mi się naprawdę dobrze. Każda z nas stara się kształtować atmosferę zespołu i całkiem dobrze nam to wychodzi. Rywalizacja na każdej pozycji jest naprawdę wyrównana, dlatego żadna z nas nie ma pewności na grę w pierwszym składzie. Na pewno wiele będzie zależało od dyspozycji zawodniczki w danym okresie. Każda robi to, co do niej należy i stara się wywiązywać ze swoich zadań. Jednocześnie wszystkie służymy sobie pomocą. Jeśli tylko bardziej doświadczone zawodniczki mogą wesprzeć młodsze, to bez wahania to robią. Jest to niezwykle ważne w osiągnięciu dobrego wyniku.

W dniach 5-6 września wzięłyście udział w sparingach, które miały miejsce w Wieliczce. Udało się wygrać, choć nie w pięknym stylu. Czy sądzisz, że uda się poprawić formę na pierwszy ligowy mecz w tym sezonie?

– To były nasze pierwsze spotkania i grałyśmy jeszcze w niepełnym składzie. Nie było z nami Moniki Bociek i Joanny Pacak, Malwina Smarzek natomiast dojechała dopiero na ostatni mecz. Dziewczyny wróciły z kadry i dostały trochę oddechu, ale już trenujemy w komplecie i również w pełnym składzie pojedziemy na turniej do Ostrowca. Jestem pewna, że na pierwszy mecz ligowy będziemy o wiele lepiej przygotowane. Jak mawia nasz trener – „lepiej brzydko wygrywać niż pięknie przegrywać”. (śmiech)

Od połowy zeszłego sezonu jesteś kapitanem drużyny i to się nie zmieniło. Czujesz się z tego powodu wyróżniona, czy jest to dla ciebie większa odpowiedzialność?

– Jest to dla mnie miłe wyróżnienie, ale trudno powiedzieć czy większa odpowiedzialność. Zawsze starałam się dawać i wnosić do zespołu wszystko, co mogę i to się nie zmieniło.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved