Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Roberto Santilli: Jestem zły z powodu naszej postawy

Roberto Santilli: Jestem zły z powodu naszej postawy

fot. archiwum

Mecz pomiędzy ekipami spoza grona faworytów do wygrania w Pucharze Świata powinien być wyrównany - w przypadku batalii australijsko-argentyńskiej tak jednak nie było. - Już nie wystarczy tłumaczyć się tym, że mamy młody zespół - powiedział Roberto Santilli.

Nie ulega wątpliwości, że czwartkowa wyraźna porażka Australijczyków z Albicelestes 0:3 odbiła się szerokim echem nie tylko w drużynie prowadzonej przez Roberto Santillego. Puchar Świata nie układa się pod dyktando jego podopiecznych, co powoduje, że frustracja w zespole stale rośnie. – Niestety, nie jest mi łatwo skomentować mecz z Argentyńczykami, ponieważ jestem zły z powodu postawy, którą zaprezentowaliśmy na początku spotkania. To nie jest pierwszy raz, kiedy nie wystarczy tłumaczyć się młodym wiekiem zawodników – na pewno nie usprawiedliwi on sposobu, w który weszliśmy w rywalizację. Kiedy udaje nam się zrobić kilka kroków naprzód, a następnie stawiamy parę w tył, to moja frustracja jako szkoleniowca się potęguje – powiedział Włoch. – W drugim secie prowadziliśmy jednym czy dwoma punktami, ale nie dominowaliśmy w partii. Nie zmienia to faktu, że prezentowaliśmy się lepiej, uspokoiliśmy naszą grę, by następnie w łatwy sposób utracić to przez dobrą zagrywkę przeciwnika i skończenie ważnego ataku przez Facundo Conte. To samo działo się w pojedynku z Rosjanami, kiedy na tablicy wyników pokazał się rezultat 24:22, lecz dyspozycja rywala w polu serwisowym nadwyrężyła nasze przyjęcie – przyznał z żalem szkoleniowiec reprezentantów Australii. Co więcej, otwarcie zaznaczył, że to nie wiek jego siatkarzy jest winny podobnych sytuacji, lecz bardziej fakt, że nie potrafią postawić kropki nad i, ciągle tracąc szanse przede wszystkim przez swoją psychikę. – Jeżeli w przypadku rywalizacji ze Sborną nie przegralibyśmy w defensywie, to z pewnością znalazłby się inny element, w którym w tym akurat momencie spisalibyśmy się gorzej. Oponenci pokazali, że potrafią grać lepiej od nas głównie przez to, że w kluczowych akcjach zachowują „zimne głowy” i są bardziej pewni siebie. To jest postawa, do której powinniśmy dążyć – oznajmił Roberto Santilli.

Ze swoim szkoleniowcem zgodził się kapitan jego zespołu, Thomas Edgar, który przyznał, że podobne batalie mają negatywny wpływ na kondycję i mobilizację całej drużyny. – Mecz z Argentyńczykami był niezwykle frustrujący nie tylko ze względu na sposób naszej gry, ale także z powodu postawy teamu na początku spotkania. Jestem przekonany, że mogliśmy zaprezentować się z o wiele lepszej strony, osiągając dobry rezultat – zaznaczył, oceniając, że czynnikiem, którego brakło w prezencji Australijczyków, była sportowa agresja. – Nie pokazaliśmy jej, podobnie jak walki, co odbiło się zarówno na naszej technice, jak i ogólnej dyspozycji. Podsumowując, było to trudne spotkanie, z którego musimy wyciągnąć wnioski, by lepiej zaprezentować się w kolejnych potyczkach i zadbać o przyszłość naszej reprezentacji – zakończył Edgar.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved