Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚJ: Druga runda chyli się ku końcowi

MŚJ: Druga runda chyli się ku końcowi

W Meksyku trwa walka o mistrzostwo świata juniorów. Decydujące rozstrzygnięcia zbliżają się wielkimi krokami, a na razie drużyny walczą w II rundzie rozgrywek. W jej kolejnych pojedynkach większych niespodzianek nie było.

o miejsca 1-8

Grupa E
Chociaż pierwsze trzy sety spotkania Słowenia – Brazylia były wyrównane, Brazylijczycy pokazali, kto jest zespołem wyraźnie lepszym w czwartek odsłonie, którą wygrali do 9. Słabe przyjęcie w słoweńskim zespole przekładało się na niską skuteczność w ataku. Chociaż trener Iztok Kšela rotował składem, jego zawodnicy nie zdołali doprowadzić do piątego seta. Bezsprzecznym liderem reprezentacji Brazylii był Ciao, który zdobył 22 punkty.

Pierwszą porażkę w turnieju odnieśli Turcy, którzy w meczu przeciwko Argentynie popełnili aż 29 błędów własnych przy 19 pomyłkach przeciwników. Tylko w bloku siatkarze z Turcji byli lepsi od przeciwników. Ponownie dobrze argentyński zespół poprowadził Matias Sanchez, równomiernie rozkładając atak pomiędzy kolegów, co było kluczem do zdecydowanego zwycięstwa.

Słowenia – Brazylia 1:3
(20:25, 25:21, 21:25, 9:25)
Turcja – Argentyna 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)

Grupa F
Gładkie zwycięstwo nad Włochami odnieśli Chińczycy. Dotąd niepokonani reprezentanci Włoch zupełnie nie potrafili sobie poradzić ze szczelnym blokiem przeciwników, aż 15 razy zawodnicy z Chin punktowali w tym elemencie. Pomimo słabego przyjęcia siatkarze Ju Genyina nie mieli problemów z grą na siatce i to oni zdominowali spotkanie. Najwięcej punktów w chińskim zespole zdobył Shuhan Rao (13 punktów, z czego 5 blokiem), zaś najlepiej punktującym Włochem był Andrea Argenta (7 punktów).

Po wygraniu czterech meczów 3:0 pierwszy set w tym turnieju stracili Rosjanie. Chociaż Kanadyjczycy wygrali trzecią odsłonę spotkania do 23, w kolejnym nie udało się im pójść za ciosem i po porażce do 11 musieli uznać wyższość rywali. Liderem kanadyjskiego zespołu był Blake Scheerhorn (14 punktów), zaś w rosyjskiej drużynie najczęściej punktował Siergiej Pirajnen (15 punktów).

Włochy – Chiny 0:3
(20:25, 17:25, 22:25)
Kanada – Rosja 1:3
(21:25, 20:25, 25:23, 11:25)

o miejsca 9-16

Grupa G
Pomimo takiej samej zdobyczy punktowej w ataku Japończycy słabiej radzili sobie na siatce niż Irańczycy. Obie drużyny miały przyjęcie zagrywki powyżej 50%, jednak nie przekładało się to na skuteczność w ataku. Reprezentanci Iranu słabszy atak rekompensowali bardzo dobrym blokiem, którym zdobyli 18 punktów przy zaledwie 9 punktowych blokach przeciwników. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Amin Esmaeilnezhad, który zapisał na swoim koncie 17 „oczek”.

Gospodarze mistrzostw ponownie nie zdołali wygrać nawet seta. Mecz z USA był bardzo jednostronny, w każdym elemencie wyraźnie lepsi byli Amerykanie. Pomimo popełnienia aż 25 błędów własnych podopieczni Daniela Frienda kontrolowali grę, a ich najlepszym zawodnikiem był Kupono Fey (12 punktów). Meksykanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy G.

Japonia – Iran 1:3
(25:27, 25:18, 19:25, 21:25)
Meksyk – USA 0:3
(23:25, 17:25, 17:25)

Grupa H
Pomimo efektownej postawy Abrahana Alfonso Gavilana, który zdobył aż 22 punkty w czterosetowym pojedynku z Francją, Kubańczycy po raz kolejny zeszli z boiska pokonani. Chociaż Francuzi popełnili więcej własnych błędów, a czwartego seta rozegrali młodsi zmiennicy, nie mieli oni problemu z pokonaniem przeciwników, którzy tylko w trzeciej odsłonie spotkania skutecznie przeciwstawili się rywalom.

Zaledwie jednego seta w pojedynku z naszą reprezentacją zdołała zdobyć drużyna prowadzona przez Grzegorza Rysia. Więcej o spotkaniu Egipt – Polska przeczytasz tutaj.

Francja – Kuba 3:1
(25:23, 25:22, 19:25, 25:16)
Egipt – Polska 1:3
(25:23, 21:25, 21:25, 17:25)